| eu88 a întrebat:

as avea si eu o intrebare... stiti cumva daca imodiumul interactioneaza cu anticonceptionalele? va multumesc mult

Răspuns Câştigător
| Candyman a răspuns:

Nu interactioneaza cu ele. Dar trebuie avut grija, daca dupa 2 zile nu trece stomacul, sa nu mai iei prea multe.

2 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Din cate am citit despre el... Nu.

| gabriela_7862 a răspuns:

Numai antibioticele interactioneaza cu anticonceptionalele, in sensul ca le anuleaza efectul. imodiumul (la fel ca si loperamidul) nu sunt 100% contraindicate nici in sarcina si alaptare, asa ca n-ar avea de ce sa fie in cazul tau. stai linistita, daca respecti schema de administrare a contraceptivelor, e totul ok, eventual, pentru linistea ta, foloseste si prezervativul atunci cand mai iei si alte medicamente peste.