| Unicorn67777 a întrebat:

As vrea sa intreb ceva. In urma cu o luna jumatate am luat pastila de a doua zi, si anume Escapelle. Ideea e ca am luat o degeaba deoarece nu ejaculase in mine si nu avea cum sa ajunga nici un strop. Ciclul mi-a venit normal prima luna, cu dureri si la timp, dar luna aceasta trebuia sa mi vina ieri si inca nu mi-a venit, vreau sa mentionez ca am simptome ca trebuie sa mi vina de ceva zile dar vad ca intarzie. Poate fi o dereglare din cauza pastilei? Astept un raspuns

7 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Dacă n-ai mai făcut nimic între timp sau ai făcut doar protejat, probabil este o dereglare. Pastila de a doua zi îţi poate deregla ciclul luni de zile.

| Unicorn67777 explică (pentru Necunoscut112):

Nu, n am mai facut nimic

| Giani1234 a răspuns:

Este doar o dereglare. Am pățit la fel

| ania a răspuns:

Ai fi mult mai fericită dacă ai face sex doar după căsătorie și nu ai mai lua Escapelle care dacă ucide un ovul fecundat înseamnă că ucide o ființă umană pe care o vei întâlni la judecata de apoi și te va întreba de ce ai omorât-o.

| Unicorn67777 explică (pentru Giani1234):

Si cam dupa cat timp ti a venit tie? Sunt ft stresata si nu dorm noaptea, poate fi o cauza si stresul?

| Giani1234 a răspuns (pentru Unicorn67777):

Nu mai țin minte exact. Doar ca mi s-a dereglat. Daca simți simptomele o sa îți vina. Dureri de spate, etc.

| Unicorn67777 explică (pentru Giani1234):

Mi-a venit ieri cu dureri groaznica.