| Demi2837 a întrebat:

Bună seara! Astazi baiatul pe care il plac de 2 ani mi-a spus ca nu simte la fel pentru mine si ca el este indragostit de o fata cu care niciodata nu a avut ocazia sa vorbeasca...ma simt foarte prost si vreau sa il uit dar nu pot.Ma gandesc la el mereu si am incercat sa fac multe lucruri ca sa ma placa inapoi

Răspuns Câştigător
| MValentin a răspuns:

După cum ai scris sigur aveti undeva la 16 ani maxim.
Uite un sfat in aceste situații. Daca iti place asa mult de el si il iubesti trebuie sa ii respecti decizia. Ce ai putea face in acest fel?
Sustine-l si încearcă sa ii fi cat mai aproape si indiferent ca ti-o zis asta spune-i chiar daca te,, doare,, ii respecti decizia si ii vei fi acolo oricând.
Acum fiind șireată la ce aspiri: ca fata aia sa nu-i dea sanse si tu fiind acolo pentru el se va îndrăgosti de tine (oricum nu lua aceste lucruri enumerate aici ca pe un scop final) doar încearcă sa ii fi acolo daca chiar ti-l doresti si va fi okay, sper. Este incert sa iti spun un răspuns acum... in timp daca as stii cum ar evolua situatia ar fi mai usor... oricum bafta!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

și suferi după ce? nici măcar n-aveți amintiri împreună... nu văd de ce ți-ar păsa atât de un om cu care n-ai niciun trecut

Răspuns utilizator avertizat