| madalinacr a întrebat:

Buna seara ce faceti? vreau sa va povestesc ceva am simtit sa nevoia sa intru pe acest forum pentru a va spune totul incepe asa in vara in luna august vorbeam cu un baiat pana in momentul in care m-a sunat prietena lui si mi-a zis ca ce treaba am eu cu el(el mi-a spus ca nu are prietena)din acel moment am incetat sa vorbim ba chiar sa nu ne salutam.Pe data de (18.11.2010)mi-a dat un beep i-am dat si eu inapoi eram la scoala in acel moment, spre seara l-am sunat ca sa il intreb cine este(eu aveam nr lui dar nu stiam ce a vrut)si mi-a zis ca din greseala a dat si i-am zis ca bine dar totusi cine esti? din moment ce mi-ai dat beep iti poti spune numele imi zice ca nu conteaza la care eu i-am spus ca ba da conteaza spune cine esti si imi zice ca am vorbit noi mai de mult iar eu i-am raspuns tot ce e prosibil sa fii vorbit dar din moment ce nu am nr tau in agenda nu am de unde sa stiu cine esti la care imi zice deci ai sters nr meu? si i-am zis ca nu stiu cine esti dar sunt sigura ca l-am sters din moment ce nu il am iar el face ca aaa deci l-ai sters si eu i-am zis da l-am sters. Dupa aceea ii spun oricum mi se pare cunoscuta vocea ta esti nandi cumva? si imi zice ca da si fac eu bine la care imi zice ca imi cer scuze pentru fazele de atunci(in august)am fost un prost nu meritai toate astea de vreo 3-4 ori a repetat acest lucru la care eu i-am spus ca bine bine la care zice pai asa e acum asta e nu am ce face si i-am zis ca macar de imi ziceai de la inceput dar nu tu ai tinut-o pe a ta si face ca stiu ca am gresit mult fata de tine si te rog sa ne salutam pe drum cand ne vedem si la care i-am zis eu dar ce asteptai sa iti zic eu buna ziua cand trec pe langa tine? nici nai pretentii mari din cate stiu eu sunt fata nu tu si face ca asa e dar oricum nu tia cazut bine faaza de atunci cu prietena mea si i-am zis ca din moment ce minti pentur mine omul care minte nu are valoare, si a zis ca imi pare rau si i-am zis ca "da cred sa stii"! Dupa aceea imi zice ca erai la un bar cu o prietena de a ta si radeai de mine la care eu i-am zis ca nu draga nu radeam de tine crezi ca tu esti in centrul atentiei? eu nu radeam de tine in plus n-am nimica cu tine si face ca aa bine. Miercuri nu a dat nici un semn.Joi era la lucru si am trecut prin oras si l-am vazut si mi-a facut din mana si a salutat si eu l-am salutat inapoi(sa nu zica ca nu am cei 7 ani de acasa). Ajung acasa dupa vreo 2 ore i-am trimis sms ca szia ce faci? chiar daca am vorbit la telefon atunci si miai zis ca sa ne salutam am crezut ca faci misto dar nu este asa.Mai tarziu intra pe net si imi scrie scuze dar nu am centi sa iti scriu sms si i-am zis aa am inteles si fac eu ce faci? si mi-a zis ca am venit pana acasa de ceva tu? i-am zis ca bine stau ma plictisesc si a zis ca bine merg sa mananc i-am zis pofta mare a zis mersi si i-am zis nu ai pentru ce si a iesit.Aseara m-a sunat si i-am raspuns si mi-a zis szia ce faci? si i-am zis ca bine acasa el:esti acasa? eu:da el:chiar esti acasa? eu:da sunt acasa el:aa bine si ce faci acasa? el:stau pe net el:aa bine si cum esti? eu:sunt bine de ce ma intrebi? el:doar asa eu:aa bine, si cum de mai sunat? el:pai e vreo problema ca te sun? eu:nu nu e nici o problema doar ca ma mira faptul cum de mai sunat el:pai poate zici ca sunt nebun eu:am zis eu vreo data asta? el:nu eu:hai ca nu mai pot vorbi daca e sunama pe la ora 10:30 si mai vorbim atunci el:bine daca nu a sa fie nimic atunci te sun, oricum daca nu mai vorbim in seara asta noapte buna si mai vorbim noi eu:bine mersi pa. I-am dat dupa aceea vreo 2-3 beepuri da nu ma mai sunat nici pana acum.Incep iarasi sa tin la el dar stiu ca nu merita pentru ca o data ce mi-a facut chestia aia in august acum nu ma pot astepta la nimica bun de la el. CE SA FAC SA MERG MAI DEPARTE SAU SA STAI PE FUNDUL MEU SI SA NU MA MAI COMPLIC CU EL? Astept opiniile/sfaturile voastre! O seara cat mai placuta va doresc! sa auzim de bine!

Răspuns Câştigător
| Biencush a răspuns:

Odata ce te-a cautat, e clar ca regreta ce a facut in vara si mai ales denota faptul ca acum e singur si in anumite clipe sa gandeste la tine.Nu stiu cat a durat relatia voastra, ca sa pot sa il invinovatesc prea mult sau nu. Poate in acel moment mergea mai prost relatia lui si cunoscandu-te pe tine, nu stia ce sa faca.sa o lase pentru tine sau nu.Probabil telefonul ei a venit cand inca nu era decis ce sa faca.Nu spun ca e frumos ce a facut el, dar nu e un capat de tara. Daca regreta si tine la tine, e pacat sa pierzi un baiat la care tii pentru o singura greseala. Daca aceasta se va repeta vreodata in viitor, atunci ai tot dreptul sa ii dai papucii, pentru ca da dovada ca e predispus sa calce pe alaturi si atunci te va face sa suferi!
Pana atunci, mai da-i o sansa, dar nu iti pune sufletul pe tava, sa nu stie de la inceput ca tii la el, fii mai indiferenta, ca nu ai ce pierde!

10 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Singurul sfat pe care ti-l dau, sa mai lucrezi la exprimare happy

| cOnTexT a răspuns:

Nu am mai citit atata din clasa 5 laughing, ok esti chiar draguta cum povestesti, si am sa te ajut cu ceva! Nu iti pot zice ce sa faci, nu sunt Dumnezeu si sunt sigur ca te poti descurca si singura, tu sti deja raspunsul la intrebarea care tu ne ai adresato dar vrei ca cineva sa ti l confirme! (am sa o fac eu) Da! mai dai o sansa dar incerca sa fii mai serioasa happy ai si tu grija de elwinking sa nu mai fuga la alta... dar in acelasi timp controleazati semntimentele in caz ca iti face o "faza" sa fii in garda! :* bafta; x

| cOnTexT a răspuns:

Fanatik pleaca ma de aici cu "testele" tale oh go on, asa ceva nu se facewinking!

| darrio2007 a răspuns:

Ce sunt astea? Amintiri din copilarie?

| 21Ada a răspuns:

Draga mea, ai scris un ROMAN mi-a luat o gramada sa il citesc, dar eu zic ca daca ti la el foarte mult mai dai o sansa sa vezi poate, poate.
ciau :*

| iasmina0archie0fan a răspuns:

Daca ai sentimente pentru el ar trebui sa te gandesti bine. Cu toate ca te-a ranit de aceasta data poate fi altfel. Insa nu te baza pe asta, ar trebui sa fii precauta. Eu zic sa petreci mai mult timp prin preajma lui inainte de a lua o decizie sa vezi daca e serios sau nu.
Si nu vad care e problema ca nu te-a sunat. Probabil nu a putut.
P. S: Incearca sa povestesti mai pe scurt.

| pisikutza20 a răspuns:

Te inteleg perfect, dar ia un sfat bun de la mine, fii mai indiferenta cu el sa vezi cum te va suna in iecare zi si va avea si bani sati scrie si tot, cazuri de acestea stiu o sumedenie, asa ca lasa-l si vei vedea rezultatul, te va suna bine daca nu nici tu nu-i da nici un beep, imi pare rau micutzo de tine, te intelg ca il iubesti cit de putin

| FanatiK a răspuns:

Depinde ce simti TU! Asta depin de numai si numai de tine si de sentimentele tale. Ce iti zice inima? Daca tii atat de mult la el as zice sa continui dar atata timp cat si-a batut joc de tine atunci...eu zic ca sa-l las. sau ( laughing ) sal supui unui test sa vezi daca te merita...depinde de tine! Sper ca te-am ajutat fundita PLZ big grin

| iuliasistrify a răspuns:

Aaa nici eminescu nu a scris atat la Luceafar uh ai scris 102 strofe (cum ar veni) si el doar 99 Bv

| madalina_6462 a răspuns:

Eu cred ca merita sa ii mai dai o sansa