| LexusBianca a întrebat:

Chiar sper ca ma poate ajuta cineva... Sunt destul de confuza.
In primul rand, trebuie sa incep prin a va spune ca am fost cu un baiat timp de 2 ani. Totul a fost bine si frumos, pana cand dupa 1 an jumate s-au instalat intre noi certuri foarte dese si nu unele serioase.
Dupa ce am facut 2 ani, eu am venit cu decizia sa ne despartim. De ce? Pentru ca nu mai suportam atatea certuri fara sens si atatia nervi. M-am gandit daca fac ce trebuie timp de o saptamana si ceva si am ajuns la concluzia ca e cel mai bun lucru pentru amandoi.
Dupa despartire, acest baiat ma tot contacta intrebandu-ma daca sunt bine, ce mai fac si asa mai departe. Am inceput sa vorbim iar incet, incet si am ajuns iar impreuna.
Ne-am impacat de cateva zile si incep sa cred ca a fost o mare prostie sa accept impacarea. Iar acum habar nu am ce sa fac.
Nu vreau sa il ranesc, chiar nu imi doresc asta, dar simt ca aceasta relatie ne face rau amandurora.
Ce as putea sa fac?

6 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Întrebă-te de ce l-ai primit înapoi, tu ești singura care știe asta.
Acum... dacă tu crezi că poți să ștergi cu buretele ce a fost și să pornești din nou de la 0 ca și cum abia acum v-ați întâlnit, gândește-te de două ori, să nu dai cu piciorul la ceva frumos.
Dacă l-ai primit înapoi, înseamnă că mai ai o oarecare încredere în el.
Dar dacă ești ferm convinsă că el nu o să se schimbe și ești hotărâtă pe decizia ta, vorbește serios cu el și explică-i cum stau lucrurile.Lasă-l să știe de ce.

| mihai69 a răspuns:

Spune-i că de data asta e chiar definitiv - e o relație toxică şi nu mai poți continua!

| Holiday a răspuns:

Atata timp cat simti ca relatie iti face rau, iar impacarea a fost doar una mai mult de mila e evident ca cel mai bine e sa inchei aceasta relatie, de data asta definitiv.

| Nemessys a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el. Insa sunt si eu curios cu ce motiv sunt acele certuri.

Sper ca stii sa faci diferenta dintre o cearta si o discutie normala cu un ton normal care are ca scop rezolvarea unei probleme dintre voi 2.
Ar trebui sa suporti acele,, certuri" pentru ca este pentru binele relatiei voastre. Si din moment ce apare o problema cel mai bine ar fi sa vorbiti si sa o rezolvati. Daca o lasi pentru mai tarziu, mai rau faci. Insa. e altceva atunci cand sunt certuri cu motive penibile si de om imatur sau cand unul dintre voi se incapataneaza. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te desparti de el Sau sa îi spui ca te ranesc certurile astea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te desparti de el, definitiv acum.