| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ma numesc Marius, sunt din Craiova, in fine asta nu conteaza. Am 18 ani vb cu o fata cu varsta de 15 ani, de 1 an si jumatate. Eu am fost primul baiat la ea, ea find virgina. Am avut odata o problema cand faceam sex, mi s-a rupt prezervativul, mi-am dat drumu in ea, totul s-a rezolvat tot in aceea zi, am cumparat pilula de a 2azi, oricum eram ingrijorati, de abia ii trecuse ciclu si asteptam amandoi sa’i vina ciclu. Dupa un timp aproximativ 1-2 saptamani ne’am despartit pentru ca ei ii era frica si numai vreea sa facem sex. Dupa, pe data de (…) martie a vorbit ea cu mama ei, si mama ei i-a spus sa ne despartim, ca nu vrea ca fiica ei sa isi inceapa viata sexuala ca aveam 1 an impreuna atunci. Ea a ascultat de mama ei ne’am despartit, un timp nu am mai cautato dupa am inceput iar sa o caut, ma refuza din orice pozitie. Ea a facut o prostie a pastrat prospectul pastilei de a 2a si la gasit mama ei, iar ea ia povestit totul. Ne’am despartit iar, numai vreea sa facem sex, numai vreea sa fie cu mine. Am mai cautato la telefon pe internet, vorbeam. Cand am venit de la mare dupa vreo 3 zile ne’am impacat, am facut sex totul era bine si frumos parca era un nou inceput, si intr’o dimineata, mama ei m-a prins la ea in casa, nu faceam nimica, vorbeam radeam, mama ei nici nu a dat ochii cu mine, si auzeam cum tipa "nu are ce cauta la mine in casa si stii prea bine de ce" ii spunea, ma simteam foarte foarte naspa! Tot in ziua aceea mama ei i-a spus ca vrea sa vorbeasca cu mine si cu ea, ne’am intalnit si am inceput sa vorbim, si intr’un final mi-a spus ca imi da voie sa fiu cu ea, dar fara relatii intime. Totul era intr’un final bine, intr’un fel. A trecut 1 luna de atunci, ne’am despartit din nou, eu am vrut de data aceasta pentru ca ea numai vrea sa facem sex, si mama ei iar, i-a spus sa ne despartim, dar de data asta ea nu a "mai ascultato" adica nu s-a despartit de mine, dar numai vrea sa facem dragoste. Problema mea este urmatoare, de 2 ori cand ne’am despartit serios a spus ca numai vrea sa facem sex si cam asta era cauza, acum ultima oara credeam ca o sa fie altfel, dar tot la discutia asta a ajuns. Nu stiu ce sa fac, o iubesc foarte mult, si ea pe mine dar nu indeajuns incat sa vrea sa facem dragoste. Si intr’o relatie ca a noastra acest lucru este de baza, si nu am facut’o odata sa zici ca nu e pregatita si etc. Ne’am vazut intr’o seara si a inceput sa imi planga in brate in hohote ca ne’am despartit, si era suparata ca nu exista alta solutie, si tot pe a ei o tine, NU VREA SA FACEM SEX, nu pot sa inteleg o persoana care a facut sex de mai multe ori sa spuna stop, dar pana cand? de 1 luna "stau pe uscat" suntem despartiti dar ne iubim, si parca ne iubim Degeaba concluzia mea. Sper ca nu v’am plictisit cu problema mea, dar nu stiu ce sa fac, o iubesc foarte mult, dar parca nu pot nici eu asa " sa stau pe uscat" in relatia mea eu cred ca asa ceva este mai mult decat ceva normal si benefic amandurora. Vreau niste raspunsuri Serioase!

4 răspunsuri:
| cristina_6005 a răspuns:

Stii.ii e mai bine fara tine. Serios. Mi se pare normal sa fie speriata si sa se simta presata.Vinovat principal? Tu. Ai 18 ani si ai impresia ca nu poti sa stai pe uscat o luna? Da o l*ba si iti trece revolta si frustrarea, n-o face pe ea sa se simta prost pentru ca probabil n-a trecut peste sperietura de atunci. Si tine cont ca sta cu tine o ora, doua, sapte. Dar in final tot acasa la maica-sa se duce. Asa ca sincer iti sugerez sa o lasi in pace, sa isi vada de viata ei, ca o sa mai sufere o luna poate, dar o sa-i treaca si o sa gaseasca pe altcineva care cauta mai mult decat sex la ea. O fi benefic, dar clar nu este benefic pentru ea, dupa modul in care pui problema.

| Sandilau a răspuns:

Una dintre indatoririle tale este sa ii fii alaturi si la bine si la greu. Daca intr-adevar zici ca o iubesti ( ceea ce mie nu prea mi se pare ) intelege-o si pe ea nu te gandi numai la nevoile tale personale. Freaca palma o perioada pana considera ea ca e ok sa aveti relatii sexuale. Daca nu o poti intelege mai bine las-o si nu va faceti sa suferiti unul pe celalalt. Obligat mai mult bine ii doreste maicasa decat ii doresti tu. Asa ca imi permit sa fiu de partea ei.

| Life97 a răspuns:

Daca intr-adevar o iubesti si ea zice ca nu vrea sa mai faca sex no obliga totusi are 15 ani nu crezi ca e cam devreme sa aveti o relatie bazata numai pe sex? incearca si tu sa te abtii daca ti la ea cand o sa vrea sa o faca iar cu tine probabil ca iti va zice dar si parintii tin la copii lor mai ales ca au o fata cu baietii e altceva, deci parerea mea e sa fi rabdator si sa vezi ce va urma

| caponistu a răspuns:

Le dau dreptate celor doi decat sa suferiti amoandoi si sa ai o relatie bazata doar pe SEX mai bine nu. O relatie e bazata pe iubire intelegere si dupa aia Sex dar nu tot timpul. Far suparare dar eu Cred ca esti un pervers. Si eu am prietena am avut relatii intime dar nu ca un disperat sa ii ceri tot timpul.Eu sunt de partea ei.