| Mario1994 a întrebat:

De ce femeile fac copii la 40-50 de ani? Nu e cam tarziu sa faci un copil la varsta asta? happy

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din cauza unor factori psihologii care le determina sa isi doreasca mult un copil, mai ales daca nu a nascut inca, asta fiind scopul biologic =reproducerea, genele noastre vor sa traiasca vesnic, si traiesc vesnic daca reusesti sa te reproduci adriana

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Pentru ca intre 12 si 40 prefera sa avorteze!

| Necunoscut112 a răspuns:

Exagerezi. Femeile de carieră fac în general copii între 30 şi 40. La 50 de ani sunt foarte puţine, pentru că e foarte dificil şi periculos din punct de vedere medical.

| Mario1994 explică (pentru Necunoscut112):

Sunt femei care sunt insarcinate si peste 45 de ani! Lol!

| Necunoscut112 a răspuns:

Cam câte? 10 pe an în toată ţara? Din modul în care ai formulat întrebarea nu ai făcut decât să generalizezi în mod eronat. Când o să fii mai mare vei afla că este mult mai greu să rămâi însărcinată după vârsta de 35 de ani fără ajutor de specialitate. Când e vorba de majoritatee, femeile dau naştere inainte de 30 de ani. Aşa că... "Lol" este valabila pentru afirmaţia ta cum că femeile în ziua de azi rămân gravide la 50 de ani. Între 40 şi 55 de ani se instalează menopauza, draga mea.

| Lepadatu_Stefan_1980 a răspuns:

Eu cred ca motivul principal, mai ales in tara noastra, este faptul ca, tocmai la acea varsta, femeile isi creaza o stabilitate economica in vietile lor. Astfel, doar atunci se pot gandi, unele la casatorie si alte la conceperea unui copil.

| asfdhioas a răspuns:

Ma ta i batrana

| Mario1994 explică (pentru asfdhioas):

Du-te dracului. Bine ca maica-ta nu e batrana. Cand ajungi batran, nu o sa iti convina ca vei fi batran si urat. o sa iti zica acelasi lucru altii " tatal tau e batran urat"