| nimenialtu a întrebat:

Buna seara din nou! Vroiam eu sa va mai intreb ceva dar uitasem:daca plac o fata cum e mai bine sa procedez(e prima relatie serioasa si nu prea sunt experimentat sa zic asa...) adica sa o caut mai des sau doar sa vorbim seara un pic pe net si atat ca nu vreau nici sa o sufoc insa nici sa o fac sa creada ca nu ma intereseazahappy.Astept pareri si sper sa nu fiu luat la misto insa v-am zis este mai timida si vreau sa fiu foarte atent cu ea! Cred ca intrebarea e mai mult pentru fete...asadar voi doriti sa fiti cautate des intr-o zi sa zicem sau doar sa vorbiti dimineata sau seara si atat? Seara buna si va multumesc ca imi raspundeti sincer!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca doua conversatii pe zi sunt suficiente. Eventual, din timp in timp, mai fa-i cate o surpriza in timpul zilei.

lolita
| lolita a răspuns:

Daca deja sunteti impreuna, sfatul meu este sa nu o neglijeji (sa o cauti, sa o suni dar nu la fiecare 5 minute daca nu o vezi o zi sun-o de doua ori si vorbeste cu ea mai mult ) dar sa nici nu o sufoci( sa nu o stresezi cu mesaje la fiecar 5 minute, sa nu o intrebi de fiecare data cand nu este pe mes unde a fost, intr-un cuvant " sa nu o stresezi"), da-i libsrtatea necesara dar si fa-ti simtita prezenta.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu zic sa o cauti mai des... Sa-i spui eventual sa fie deschisa cu tine si sa-ti spuna daca o sufoci sau o deranjezi cu ceva... Vorbitul pe net nu se compara niciodata cu vorbitul fata-n fata... Las-o mai bine ca varianta alternativa in cazul in care nu veti reusi sa va intalniti - parerea mea

regis
| regis a răspuns:

Fii tu insuti si caut-o de cate ori simti tu nevoia. Te asigur ca nu se va simti sufocata daca te limitezi la atata.

| claudiu89 a răspuns:

Eu ca baiathappy iti zic sa te comporti normal adica la fel, fi tu insuti, daca nu te place asa cum esti ii cam greu sa te schimbi in ce vrea ea, banuiesc ca nici nu vrei sa strici prietenia pe care o ai cu ea, eu totusi m-as risca... n-as astepta prea mult, mie tot timpul ii era frica sa nu intervina ceva si ma grabeamhappy si vezi repede tot, la urma urmei daca o sa va indragostiti si sa vreti sa fiti impreuna o sa-ti afle si defectele... poate ii mai bine sa le accepte de la inceputhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca locuiti departe unul de altul, normal ca in zilele in care nu va vedeti puteti discuta la telefon sau chiar pe mess
in schimb cand v-ati vazut deja e inutil sa o recontactezi, doar daca ai uitat ceva special cum ar fi data si ora intalnirii viitoare :-)

| nimenialtu explică:

Nu suntem inca impreuna insa nu mai avem multhappy