| George8819 a întrebat:

Bună seara!
Este prima oara când am curaj sa pun o întrebare într-un mediu public, zic eu.
De ceva timp, am o partenera cu care fac sex destul de des și ne simțim super bine, doar ca am o mica problema.
De ce cand schimbam pozițiile, al "meu" se înmoaie?
As vrea un răspuns pe bune.
Mulțumesc!

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Poate vrei iar prea repede. noi avem nevoie de minim 30 de minute pauza, dupa primul numar, hidratare si cel putin un sendvici, o banana, bere sau ciocolata. daca ea vrea iar prea repede, ceva nu e ok, si poti compensa doar cu degetele sau limba, adica sex oral.
Daca nici asa, atunci chiar ai o problema medicala si trebuie sa mergi la urolog/androlog.
Daca fumezi, renunta, daca vrei sa poti face sex ani multi, si baga mare fructe si vegetale, fara junk food si alte prostii, plus sport minim, sa fi oxigenat!

| ania a răspuns:

Să nu mai faci sex decât cu soția ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Este normal ce ti se intampla, fiind emotiile si stresul ca nu poti face fata, fiindca sunteti abia la inceput, fara experinta.
Nu uitati sa folositi intotdeauna prezrevativul si puteti incerca tot ce va trece prin cap.

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect la intrebarea ta, il poti primi de la medicul urolog, sau de la un psihoterapeut sexolog cu specializare in probleme de dinamica sexuala. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Dupa fiecare numar este bine sa faceti o pauza de 10-15 minute dupa care faceti sex fara sa mai ai aceasta problema.

| Sofer a răspuns:

Mai ia o pauza și continua după.