| nebunulajokuri a întrebat:

Buna seara, imi cer scuze ca deranjez la aceasta ora tarzie, dar as fi foarte incantat daca mi-ati putea raspunde dimineata, acum cateva ore am facut sex neprotejat cu prietena mea, aproximativ 1 min)) nu am ejaculat, a fost doar de senzatie, faza e ca eu cu aproximativ 3 ore facusem o masturbare, ea nu e in perioada ei fertila, mai sunt 3 4 zile pana la ciclu, se poate ca in ala 1 min sa se fi intamplat ceva? Sa-mi fi ramas pe "teava" ceva, ea nefiind fertila.
Dupa vreo 10 min am reluat actul si prezervativul era gaurit in partea opusa capului, la baza, dar la fel, nu am ejaculat in ea, e un motiv de ingrijorare?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Crezi ca a meritat riscul unei sarcini, pentru 1 min de placere doar pentru tine? Va mai mirati de ce se satura fetele si va parasesc, cand dovediti ca sunteti total incapabili sa le oferiti macar atentie si satisfactie, fiind un mod extremd e egoist sa nu ii oferi nici protectie si nici satisfactie sexuala.

In ce priveste daca este sau nu gravida, nu stie nimni, fiindca nu stim daca era sau nu in perioada fertila, mai ales ca tu te-ai masturbat cu 3 ore inainte fara sa te speli sau urinezi, ceea ce este si o lipsa de igiena crasa si un risc imens sa lasi fata/femeia gravida.

| nebunulajokuri explică (pentru Violleta2022):

Scrie foarte clar ca nu era in perioada fertila,

| Emilian65 a răspuns:

În situația prezentata de tine, nu este posibil sa rămână gravida.

| ElenaCora a răspuns:

Nu se rămâne gravidă atât de ușor, dacă asta e îngrijorarea ta. Dacă vrea poate să ia mâine de la farmacie pastila de a doua zi. Dar să nu exagereze cu acea pastilă pentru că dăunează. Adică... dacă o ia mâine, să nu o ia și luna următoare și tot așa...

| nebunulajokuri explică (pentru ElenaCora):

Pot aparea chisturi de la pastila?

| Violleta2022 a răspuns (pentru nebunulajokuri):

Pastila de a dua zi este o "bomba hormonala" care "explodeaza" un ovul fecundat, deci puterea ei afecteaza hormonal tot corpul femeii putand declansa chsturi, fibroame si chiar cancere, de aceea este recomnadata a fi luata numai in situatii de uregnat si numai 1 singura data in viata.
In prima faza, pastila de a doua zi modifica total ciclul femeii si ovulatia, acestea intamplandu-se alaetaor, pe o perioada de 6-12 luni, cand nimic de pe fata pamantului nu mai poate estima ciclul si ovulatia femeii.

Acum, sa revenim la oile noastre. Cum spui ca fata era cu cateva zile inainte de ciclu, inseamna ca nu era in perioada fertila si nu este necesar sa ia nici o pastila, ca nu-i de joaca cu asa ceva.
Folositi totusi PREZERVATIVUL pe viitor, ca ofera placere, confort si protectie si ca un bonus, speciliasti spun ca prelungeste partida sexuala, oferind placerea si organsme mai puternice.