| iAngel a întrebat:

Buna seara imi place foarte mult de o fata si ei ii place de mine, vorbesc pe messenger cu ea si am putina rusine, dar cand ma intalnesc cu ea, pur si simplu nu mai stiu sa vorbesc, ma rusinez atat de tare, este fooarte frumoasa si ii place de mine, dar din cauza rusinii eu nu pot sa vorbesc, si doar cu unele fete sunt asa rusinos.

Sunt un baiat de 17 ani, sunt cel mai bun prieten pentru toti cei care ii cunosc, dar cand vine vorba de fete sunt foarte rusinos, in special cu ea, ce pot sa fac. Un prieten mi-a zis sa beau o bere/sa fumez o tigare dar nu imi place sa fumez/sa beau. Si este adevarat cu berea sau tigarea?

Răspuns Câştigător
| Cosminovici18 a răspuns:

Salut.nu nu pari mai grozav daca fumezi si bei.stai linistit...si nu trebuie sa-ti fie rusinie.fa-i curaj si spune-i ce simti pentru ea adica sentimentele tale fata de ea.Hai fa-ti curaj arata ca esti un barbat curajos... daca esti rusinos nu ai sa o cuceresti niciodata.si ai incredere in tine nu te descuraja! Mult noroc.auzi imi dai si mie te rog o funda? vezi ca este a cea portocalie de langa raspuns si dedesubt scrie Declara raspunsul castigator.Ms! Bafta!

4 răspunsuri:
| nimicaici a răspuns:

Nu, a spus si el in glumawinking Uite,daca ai emotii, nu te uita la ea, stiu ca e frumoasa si ai vrea sa o admiri tot timpul,dar ar fi frumos ca la inceput sa vorbesti cu ea,si apoi te vei obisnui si vei vedea ce repede va curge conversatia intre voi! Cand o intalnesti, spune-i tot ce vrei, nu te rusina! daca ea te place nu se va supara sau alte chestii! invit-o la o plimbare, si duo si la un suc, intreab-o ce melodii ii plac, emisiuni TV,hobby-urile voastre, sau despre zodiiwinking Asa veti gasi multe lucrui in comun, poatewinking Succes si vei vedea ca totul va fi bine, daca ea te placehappy

| Cezar a răspuns:

Este totaaaal fals. Iati inima in dinti si spune-i in fata sentimentele tale. Acesta e cel mai bun mod. Fa-ti curaj. Daca intr-adevar te place se va topi dupa ce vei spune ce simti. Multa bafta si sa ne spui si noua ce ai rezolvat.

| iAngel explică:

Eu sunt intr-o relatie cu ea o plimb cu scuterul,am scos-o la suc, ma simt bine cu ea dar sunt foarte rusinos sa vorbesc, si cu ia-ti inima in dinti si dai drumu la o conversatie nu e chiar asa de usor sad

| Zake a răspuns:

Fao sa rada, sa se simta bine. Vorbeste cu ea despre ce stii ca ii place, iesiti prin oras, iar dupa o intrebi si tu lucrul maret happy, daca vreti sa fiti impreuna.