| night_3165 a întrebat:

O prietena a inceput viata sexuala folosind prezervativ. Dar totusi exista posibilitatea ca ea sa ramana insarcinata?
Va multumesc.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista metoda contraceptiva 100% sigura, asa ca inceperea vietii sexuale prezinta un oarecare risc de sarcina, indiferent de metoda de contraceptie. Totusi, prezervativul folosit corect este cea mai buna metoda de contraceptie, cu o siguranta de aproximativ 99, 98%.

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prezervativul ocupă locul numărul 1 în clasamentul metodelor contraceptive.
Dacă sunt folosite prezervative de bună calitate, în termen de garanție, manevrarea lor corectă, lubrifiați pe bază de apă (în caz contra reduc rezistența prezervativului care este confecționat din latex), riscurile sunt aproape nule de sarcină. El oferă protecție de 99% din cazuri.
Cu plăcere.
Pa, pa.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu. Stai linistita. Daca prezervativul a fost folosit corect si nu s-a rupt nu are cum sa ramana insarcinata. Prezervativul este cea mai buna metoda de contraceptie. Te protejeaza atat de o sarcina nedorita cat si de boli. Bafta!

| cryssa a răspuns:

Nustraight face

| biBii07 a răspuns:

Nu.
Atata timp cat acesta nu s-a rupt.

| valy1233 a răspuns:

Asta e intrebare pusa la buleala, te-ai dat de gol singura(adica ne-am dat seama ca tu ti-ai inceput viata sexualaoh go on...)
si app...nu exista sanse ca "PRIETENA TA" sa ramana insarcinata laughing

| daxxy a răspuns:

Nu, sunt slabe f mici sa ramana, chiar nulehappy. asa ca stati linistitehappy funditabig grin?

| rbby a răspuns:

Nu

| Balonashee a răspuns:

Nu sansa de a ramane insarcinata este 00, 02% iar cele lalte 99, 98% sunt sigure ca nuhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara un jurnal vintage, cu foi calbene si scrie cu un stilou cu cerneala neagra, va arata superb, ai putea pune o picatura de ceara la sfarsitu unei " destanuiri " in loc de punct.

xoxo, didi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai sigura metoda de a evita o sarcina este sa nu avem contact sexual, deci sanse sa ramana insarcinata sunt dar foarte mici.

xoxo, didi

| zany99 a răspuns:

Nu...ata timp cat nu s-a rupt prezervativul...