| dienutzza_5627 a întrebat:

Am o prietena care si-a inceput viata sexuala si au facut`o fara prezervativ dar baiatul a scos la momentu potrivit. Iubitul prietenei mele sa zic asa a cam vrajito ca el deja o facut asa cu multe fete si nu s`a intamplat nimic.Credeti ca daca tot asa vor face nu vor fi riskuri ca prietena mea sa ramana insarcinata?

3 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Se joaca cu focul! sigur va avea probleme!

| Duhovnicul a răspuns:

Sunt inconstienti, chestia cu scosul la timp e foarte riscanta si fiecare persoana o face pe propria raspundere. Ce varsta are prietena ta, de a "vrajit-o", ea nu are un cap pe umeri sa poata lua si singura decizii? Ma ingrozeste ca generatia asta se gandeste doar la placerile trupesti si nu isi pune nimeni problema de ce consecinte au faptele lor. Ea va ramane probabil gravida si va trebui sa schimbe scutece in loc sa isi termine facultatea si el sa munceasca de-i sar capacele pentru a plati pensie alimantara.
P. S. nu numai sarcinile pot aparea din sexul neprotejat ci si bolile cu transmitere sexuala

| elyssa20 a răspuns:

Ba da exista riscuri foarte mari.mai bine nu ar mai pune "botu" la vrajelile baiatului aluia si ar fi mai cu capu pe umeri daca nu vrea sa ramana insarcinata si parasita. pupici.