| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara TPU! Am o problemă foarte sofisticată, nu știu de unde să încep și consider că doar oamenii de aici mă pot ajuta. Cu ce să încep? Păi, acum aproximativ un an, am primit pe Instagram, un mesaj de la un băiat, care m-a complimentat, spunând că sunt foarte frumoasa, că par de gașca si ar vrea să ne cunoaștem. Eram nedumerită, nu știam de unde să il iau, aveam contul privat, deci nu avea de unde să știe cum arăt sau cum gândesc. Am aflat de la el, dupa câteva minute de vorbit că locuiește in același oraș cu mine, într-un cartier foarte apropiat de cartierul în care stau eu și că avem ceva prieteni comuni. I-am trimis screenshot unei prietene pe care o cunoștea cu conversația dintre mine și el. Ea mi-a spus că nu arată ok, că este plinuț și că e cam prostut. Desigur, ea ieșise odata cu el afară, datorită altor prieteni comuni, așa ca am crezut-o, am crezut toate imperfecțiunile pe care ea considera ca acest băiat le are. Desigur, asta nu m-a împiedicat, am vorbit cu el și mai mult. Recunosc, era foarte drăguț, dar îl consideram prea cicălitor, deoarece mereu voia să vadă dacă sunt ok, daca am mâncat, dacă am ajuns acasă, dacă am dormit cum trebuie, etc. ( Da, am realizat după ca asta nu îl făcea cicălitor, lui chiar îi păsa de mine). Dupa vreo lună de vorbit prin mesaje, am început sa vorbim la telefon, pe facetime, etc. Si făceam apeluri de grup (eu, el, prietena despre care v-am vorbit si alte persoane). Ne jucam jocuri, discutam, etc. Prietena mea, mereu făcea mișto de el, așa ca am fost puțin infulentata si am început să îl iau de fraier ca sa ma aflu in treaba. Il luam peste picior mereu, dar el tot continua să țină la mine. Hop dupa 2 luni, m-a întrebat daca vreau sa fim intr-o relație. Normal ca mintea mea sinchisita a decis ca eu sa ii dau mesaj prietenei mele si sa o intreb ce sa ii răspund acelul băiat. Ea a zis în felul următor. Bagă-te cu el, îl rănești si dupa avem si noi de cine sa facem mișto. Țin să menționez că acest băiat își dorea la timpul trecut sa ne vedem, să ieșim, însă eu preferam relația virtuala. Bun, cam așa, dupa prima mea relație cu el, m-am despărțit de el după 4 zile, ca sa ii fac pe plac acelei prietene. Tot așa a continuat firul, el era foarte îndrăgostit și dupa ce ne despărțeam, aproximativ dupa 2 săptămâni, mă intreba iar dacă vreau să fim împreună, acceptam și iar îmi băteam joc aiurea. Acum 3 luni, s-a intamplat la fel, însă ghiciti ce. El îmi scrisese că s-a saturat ca doar el sa fie cel care dă mesaje, care mă caută și căruia îi pasa. Normal că atunci când mi-a scris asta, am ras si nici nu mi-a pasat. De abia de aici începe povestea culminantă. El nu m-a mai căutat si a dat un glow up. A început sa iasa cu toți prietenii comuni pe care îi aveam, inclusiv acea fată. Fata aceea i-a aratat toate conversațiile ei cu mine, în care vorbeam foarte aiurea de el. Mereu vedeam ca prietena aia a mea pune storyuri ca e cu el afară si cu alte persoane, vă dați seama, probabil ea i-a spus ca eu am început cu batjocura, nu ca e vina ei de fapt (normal ca e vina mea aici de fapt, chiar daca ea a început, eu am fost cea naiva). Acum doua luni, eu am început sa ii simt dorul acelui băiat. Știu ca poate o relație online nu prea pare o relație adevărată, dar, totuși. Îmi făceam curat la conversații si am dat de cea cu el. Vreau sa spun ca eram mai maturizată acum doua luni decat eram acum 1 an si cand am văzut ce frumos îmi vorbea a cazut cerul pe mine. Nu știam cum să fac să îl caut, începusem să țin la el foarte mult, dar lui nu îi mai păsa. Mă rog, cam așa a fost până aici. Mai apoi o prietenă foarte bună de a mea îi trimitea lui conversații cu mine, in care spuneam stii mai, ce dor imi e de el... Mi-as da viata pentru el și începusem să ma bag aiurea cu el in seamă, deci si-a dat seama că îl plac pe bune. Acum 3 săpt, băiatul mi-a trimis un mesaj.,, buna! Știu ca m-ai cautat mult si eu nici n-am dat un semn de viață, ce faci? Poate nu vrei să vorbești cu mine dar te rog raspunde". Normal ca am răspuns, normal. M-a intrebat daca iar imi bat joc si mint că îl plac, dar s-a convins singur după, primind niște filmulețe cu mine plângând după el. Mi-a scris ca o putem lua de la capăt, ca stam super aproape și că am putea începe să ieșim si m-a intrebat daca vreau sa fim din nou împreună. Am acceptat, normal. Totul bine si frumos in relație, până acum 2 zile... A inceput sa imi vorbească foarte sec, să nu mă mai verifice din când in când. Nu am ce să ii reproșez, asta e problema, dacă i-as spune că nu îmi convine că e distant si rece, o sa îmi răspundă cu aceeasi moneda, ca acum câteva luni și eu făceam la fel si nu-mi păsa de el. Înțeleg, e karma si mi-o merit, merit sa sufar si sa simt pe pielea mea ce a simțit el. Acum câteva ore i-am dat un mesaj cu "ce faci iubire", a răspuns sec si scurt din nou, observ că e parțial interesat de alte fete (mă rog, le cunosc pe acele fete, sunt mai mult prietene ff bune cu el, nu cred ca ar implica sentimente). Cred ca vrea sa mi-o plătească cu aceeași monedă și sa ma facă geloasa, dar o merit. Ok, și unde voiam sa ajung spre final, întrebarea mea, vreau să mă ajutați. Ce mesaj îi pot da? Ce îi pot spune, vreau sa ii spun că il simt rece și ca vreau sa schimbam lucrurile, dar nu vreau să par obsedată. (Am uitat sa zic ca trebuia să ieșim pentru prima dată acum câteva zile, însă nu am mai ieșit deoarece el putea ieși la o oră târzie, iar eu nu eram acasă atunci. Ne-am mai întâlnit pe strada, dar nu am vorbit personal fața în fața si credeam ca dacă ieșim si ne comportam si noi ca un cuplu, lucrurile se vor schimba, dar a intervenit problema aia). Deci, va rog ajutați-ma, va implor, ce mesaj sa ii dau? Ce sa ii spun. Vreau sa repar tot, vreau sa stie că imi cer scuze ca m-am comportat ca un jeg in trecut, vreau să știe ca vreau sa comunicam mai mult. Mulțumescc!

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai stiut sa pretuiesti sinceritatea si iubirea lui fata de tine, acum stai si sufera dupa el.

4 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Tie nu prea avem ce sa iti spunem, dar lui putem sa ii dam o gramada de sfaturi. Asa ca fii draguta si da-ne numarul lui.

| Qiekdbsksobxakjs a răspuns (pentru Emilian65):

Mulțumesc pentru faptul că ai dat cărțile pe față și mi-ai conform faptul că nu îl merit?

| 95AnastasyaNastyaSya0997 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el
Nu cred ca mai ai sanse
El era atras de indiferenta ta
Acum ești o prada ușoară
Incearca sa nu pari disperata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceea ce ai facut nu a fost ok, deci practic tu nu meriti un baiat ca el! Acuma nu stiu ce mai poti face, decat sa inveti din greseli si data viitoare sa apreciezi un asemenea baiat!