| Adrianaevelline a întrebat:

am și eu o poveste și m-as bucura dacă ați citi-o pana la sfârșit. am vorbit cu un băiat 10 luni, din Martie. el e din același oraș cu mine, însă e fotbalist la FCSB, juniori. are 16 ani. între noi a fost frumos totul o perioada, am vorbit pana in Iunie, și când a decis sa vina acasă, fix de ziua mea m-a întrebat dacă vreau sa fiu iubita lui (in Iulie). având in vedere ca era primul băiat cu care am vorbit, și ajunsesem sa țin la el foarte mult, am acceptat. ne-am înțeles bine, a fost frumos, chiar dacă îmi spunea ca ma comport ca un copil de multe ori. când a plecat, am vorbit, prima luna a fost totul perfect, apoi s-a răcit, s-a distanțat. in Octombrie când a venit, îl așteptam atat de mult și îmi era foarte dor de el, a stat cu mine 20 de minute, și după nu l-am mai văzut pana a plecat. a fost la alte fete care ii ofereau ce avea el nevoie, pentru ca mie nu mi se pare normal sa fac asta de la vârsta asta. și mie nici nu mi-a scris, ma durea enorm sufletul. când a plecat, după 3 zile pentru ca atat a putut sta, mi-a dat mesaj sa mi spună ca ma iubește și ca a greșit, iar eu, fiindcă îl iubeam, l am iertat., și imediat după ne-am despărțit, pentru ca pur și simplu nu mi răspundea la mesaje și am aflat ca vorbește cu alta fata. după doua luni de la despărțire, înainte sa vina acasă, i-a dat mesaj celei mai bune prietene ale mele și a întrebat-o dacă am iubit și așa ( eu i am zis lui ca dacă ne despărțim, n-o sa mai pot avea pe cineva mult timp). și așa a fost, însă ma cauta pe Instagram și eu încercam sa îl fac gelos, punând diferite statusuri de iubire. și așa a început sa i spună prietenei mele ca ii este dor de mine, ca și a dat seama cat ma iubește și așa. și ghici ce, mi-a dat mesaj. am vorbit, mi-a zis ca ii e dor sa ma vadă, i am zis ca și mie mi-a fost atunci când a venit, dar el nu a fost alături de mine. a zis ca ii pare rau pentru tot și m-a sunat. am vorbit vreo 3 ore, așa fericit părea când îmi vorbea, de parca avea un înger la telefon. mi-a zis ca i am lipsit. și mi-a recunoscut mai multe dintre sentimentele pe care le-a avut. a venit acasă de sărbători, a fost foarte frumos, am ieșit și ne-am plimbat, m-a ținut de mâna și m-a privit in ochi, spunându-mi ca ma iubește. și când am ajuns acasă, am mers pana in casa cu o prietena sa se machieze, iar el a fugit la discoteca cu iubitul fetei., și ne am dus și noi, cu mașina unuia dintre prietenii noștri. ghici ce am văzut, dansa cu câteva fete pe acolo și s-a uitat la mine și nici nu m-a băgat in seama. am dansat și eu toată noaptea cu un băiat, și când i au plecat fetele, a venit și m-a invitat sa dansam, atunci i am zis " mergi și dansează cu cine ai dansat pana acum" și l am împins de lângă mine. mi-a dat mesaj dimineața sa nu o mai fac pe orgolioasa și ca trebuie sa vorbim, ca noi nu am putut avea o relație pentru ca am făcut ce am vrut eu și atat., și in acea seara, nici nu a vorbit cu mine; i-a zis prietenei mele ca eu sunt copila și nu m-am schimbat deloc și ca nu mai vrea nimic cu mine. mi-a fost greu, dar am acceptat. știu ca m-a iubit, am simțit asta. însă de ce ar face așa un om care iubește? Poate pentru ca el credea ca eu nu i dau libertate sa se distreze cu alții, la discoteca. sau mai știu eu., mi-a vorbit foarte urat și m-a jignit, apoi i-a spus prietenei mele ca a zis pentru ca era nervos. i-am dat un sms, pentru ca nu vreau sa ma creadă o fata needucata și i-am zis ce am simțit de-a lungul timpului..acum vorbește cu o fata ( fosta lui), ( ea s-a băgat de a lungul timpului in relația noastră ) care ii oferă ce are nevoie, care învață la cel mai slab liceu din oraș, ( a da, imi spunea ca învăț prea mult și așa. dar la liceul meu, care e și cel mai bun din oraș, e foarte greu, și trebuia sa fac asta pentru ca vreau ca părinții mei sa fie mândri, și bunicii de asemenea, ii iubesc foarte mult și nu vreau sa ii dezamăgesc )și râdea un băiat ca s-a culcat cu ea. (prieten de al lui). ii plăcea foarte mult ca e primul meu iubit și ca sunt cuminte. sincer, îmi e greu sa ma gândesc cum ar putea iubi alta persoana, ce are ea și eu nu am. l-am iubit foarte mult, i-am fost alături mereu, însă nu i-am fost de ajuns. ma întreb dacă se va întoarce roata, pentru ca peste ceva timp știu sigur ca el se va întoarce, poate nu acum, nici peste un an sau doi,, însă când o va face, o sa i spun ca îl iert pentru ca am suflet bun, însă între noi nu va mai putea fi nimic. eu am fost copila in relația asta, pentru ca nu aveam experiența, își dorește o fata al carei iubit sa fie primul și ultimul, însă dacă nu e in stare sa înțeleagă, nu va găsi. și astfel de fete sunt rare in ziua de azi. simt ca nu voi putea fi iubita niciodată cu adevărat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost frumos ceea ce ti s-a intamplat. Ma refer ca ai avut un baiat care sa-ti spuna ca te iubeste.
E aiurea. Daca nu te intelegi cu o persoana, nu are rost sa fiti impreuna, ca asa suferiti, si asta nu e un lucru tocmai ok. Si faptul ca a facut ceea ce a facut, nu merita iertarea ta. Dar e minunat ca ai putut face asta. Sa ramai tot asa buna la suflet si iertatoare.
Cine stie, poate nu era sigur de ceea ce voia cu adevarat. Poate voia o persoana mai matura, nu copilaroasa, dar astfel nu-ti-ar fi spus ca te iubeste atat de mult timp. In orice caz, o sa gasesti pe cineva care te va iubi, exact asa cum esti tu, fara sa incerce sa te schimbe. Doar trebuie sa ai rabdare. Tu sa ramai tot asa. Daca cineva te iubeste, te iubeste pentru ceea ce esti si pentru ceea ce faci. O sa gasesti cu siguranta baiatul potrivit. Poate ar fi mai bine sa iei pe viitor un baiat la fel de sufletist si iubitor ca tine

| Adrianaevelline explică (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos pentru cuvintele minunate! Însă ce simt eu cu adevărat. este ca doar el va rămâne in sufletul meu. nu îmi doresc pe altcineva și nu cred ca pot fi capabilă sa iubesc alt băiat. îmi doream atat de mult sa fie el primul și ultimul băiat din viața mea, încât nu mi-am dat seama ca era tot ce îmi doream eu. nu și el, deși a spus ca eu voi fi ultima lui iubire. și mi-a spus ca sunt singura fata pe care a ajuns sa o iubească așa, și care sa îl cunoască așa cum am făcut-o eu și încă o fac. ma doare sa văd cu cine sta, ca așa repede m-a înlocuit, însă mi-as fi dorit pe cineva mai bun pentru el, nu sa rada prietenii lui de ea, sa spună ca au avut o și ei, știu cât urăște asta la o fata...

4 răspunsuri:
| Șurubelniță a răspuns:

Nu o să îți placă ce îți voi zice, dar adevărul e în felul urmator : stai departe de fotbaliști. Nu sunt de nivelul tău, sportivii își sacrifică educația. De aia râdea că învăţai prea mult. Băiatul voia sex de la tine, nimic mai mult. Știe cum să aburească, știe să aleagă cuvintele, știe cum să te facă să te simți bine. Dar cuvintele au valoare zero atunci când nu sunt în concordanță cu faptele. Ăsta una zicea, alta făcea.
Nu mai crede orice flăcău ce îți zice că te iubește că o să ai numai de suferit.
Nu are rost să mai păstrezi legătura cu el, e caz pierdut ca majoritatea fotbaliștilor : după o perioadă ajung să se considere niște zei și sunt interesați doar de fetele care îi idolatrizează pentru faptul că sunt fotbaliști.
Ori tu pari o fată de treabă, cu capul pe umeri și e păcat să îți pierzi timpul cu indivizi de genul ăsta

| Adrianaevelline explică (pentru Șurubelniță):

Multumesc frumos și ai foarte mare dreptate... deja începuse sa se considere de un nivel foarte ridicat și spunea ca nimeni nu e ca el... tot timpul dacă ii făceam un compliment spunea ca știe. dar am ajuns sa îl iubesc foarte mult. Crezi ca aceasta relație pe care o are cu fata asta, care e la cel mai slab liceu și au avut-o mai mulți, va dura mult? Având in vedere ca e o relație la distanța și el e foarte gelos. ba chiar începuse sa mi spună sa nu ma mai machiez, sa ma îmbrac nu știu cum. sa nu ies nu știu unde și așa mai departe. și chiar ii spusese prietenei mele ca el e mai "nebun". adică ca are mai multe fete, și eu ar fi trebuit sa accept oarecum, însă nu sunt o asemenea persoana, ori ești cu mine și renunți la celelalte, ori ești cu ele și renunți la mine. chiar dacă l-am iertat de mai multe ori când m-a înșelat, fiind întrebat de unele fete, spunea ca eu sunt doar o prietena de-a lui.

| Șurubelniță a răspuns (pentru Adrianaevelline):

De ce să îți bați capul cu lucruri inutile cum ar fi relația lui cu fata respectivă? Puțin probabil să reziste din moment ce e la vârsta în care schimbă fetele ca pe șosete. Acum nu știu ce înțelegi tu prin înșelat, dar dacă a făcut-o nu are rost să te cobori la nivelul ăsta încât să ierţi așa ceva.
Un alt sfat foarte util pe care ți-l dau e să stai departe de oamenii geloși. Sunt persoane nesigure ce nu se cred în stare să țină pe cineva alături și atunci ajung la paranoia și tot felul de discuții inutile ba chiar interzicerea anumitor lucruri de parcă ar avea dreptul să facă asta.
Stai în banca ta că o să ai destul timp pentru băieți mai încolo, de unii ce știu cum să se poarte și să te aprecieze pentru cine ești și nu doar un vagin ambulant în care să-și bage penisul.