| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, TPU! Am si eu o intrebare. De fapt, mai multe laughing daca se poate sa ma ajutati cu niste sfat-uri, as fi recunoscator. Va rog sa cititi tot pentru a putea primii un raspuns bun, sa zic asa happy deci, sa incepem.

1. Ma tot gandesc cum sa fac sa ii spun unei fete ca o plac. Ma duc rar prin satul ei, odata pe saptamana. laughing dar totusi, in acea zii, incerc sa comunic cu ea, uneori nu o gasesc si etc. As vrea sa imi dati un sfat, cum sa ii spun. Sa nu reactioneze naspa. Stiu ca nu am nimic de pierdut, dar. Eu o plac pe acea fata si mna laughing sunt mai timid de fel.

2. Cum pot saruta o fata? (Nu ma refer la cum sa saruti, ma refer cand ar fi momentul, unde si cum imi pot da seama daca si
Ea vrea. ) eu sunt mai timid de fel, nu prea comunic. As vrea sa imi iau inima in dinti si sa ii spun. Dar imi e sa nu reactioneze gresit. Eu am 13 ani jumate, ea 14. happy

3. Daca am un dinte din fata in spate si altul din fata in fata, ma voi putea saruta cu ea? (Nu ii am doar pe aia strambi, mwi am, restul nu se vad) Ma refer sa nu ma atinga la dinte ci la limbawinking si ma mai refer si daca ar vrea si ea. Sa se sarute cu mine asa, cu dintii strambi. Nu sunt strambi rau. imi e un pic 'teama' laughing

4. Cand ii spun unei fete ca o plac, cum ar trebui sa ii spun? ( un succes mai mare la 'da' ) desii nu stiu daca ma place, vreau sa-i spun eu si poate aflu si daca ma place si ea. Imi e asa, ma gandesc ' daca ma duc acum, nu e momentul, nu sunt pregatit, alta data' dar daca mai gandesc asa mult, nu se mai intampla nimic nici-o data. Baiatu trebuie sa faca primul pas si eu mereu trec pe langa, nu stiu cum sa fac. Va rog, dati-mi un sfat ceva. Cel mai bun raspuns primeste funda si o multumire din suflet :*

Tin sa mentionez ca faza cu sarutul, e primul sarut. Nu am mai sarutat pe nimeni. Vreau sa fiu sincer cu ea, sa-i spun exact ce simt. Dar parca nu am curaj. Astept sfaturi. Mersi fain happy

Răspuns Câştigător
| Andreisorescu a răspuns:

1.Pentru ca nu am exact ce sa iti esxplic la itrebarea cum sa ii spun iti dau un citat dragut inventat de mine happy :,, vreau sa stii ca eu te placa si sunt gata sa fac orice ca sa ma placi si tu sa ma implic cat de mult pot in relatie si cand va veni momentul o sa bag si mana in foc pentru tine"
2.Pai in primul rand cand te saruti cu o fata trebuie sa fie un moment special, romantic nu facut la banda. Adica sa fiti undeva singuri sau la o intalnire cu acustica frumosa dar mometul nu depinde numai de tine depinde si de ea cand o sa va priviti ambi in ochi si o sa va apropiati capetele usor si o sa va sarutati
3.Nu problema cu dinti nu te va impoedica aa o saruti
4.Nu trebuie sa mai astepti deoarece pana o sa iti faci tu curaj poate ti-o fura altul
Multa noroc! Pa.Zi frumoasa! (Funda?)