| Simonaa5 a întrebat:

Buna seara TPU! Credeti ca intr-o relatie conteaza diferenta de varsta? Argumentati? happy

Răspuns Câştigător
| Marijuana a răspuns:

Depinde, daca tu ai 14 ani si iubitul tau 30 nu e tocmai ok, asta e clar, dar daca tu ai 25 si iubitul tau 37 nu mi se pare nimic in neregula.Intradevar varsta influenteaza modul de a gandi, comportamentul, gesturile dar din moment in care cele doua persoanele sunt majore, isi asuma responsabilitatea unei relatii altfel decat atunci cand cuplul e format din un copil si un barbat in toata firea. Sper sa intelegi ce vreau sa spun.

7 răspunsuri:
| KamyKaze666 a răspuns:

Cat timp intr-o relatie exista iubire respect si egalitate intre ambele persoane nu conteaza varsta
Findca cu cat inaintezi in varsta sentimentul e mai profund

| stelyii a răspuns:

Inesllinca90 are dreptate tongue, intre mine si iubitul meu sunt 9 ani diferenta ..eu 20 el 29, dar ne intelegem f bine. ne potrivim bine, avem aceleasi ganduri, privim in aceiasi directie in orice situatie. tongue.la mine una nu conteaza si nici nu a contat vreodata. dar totusi cred ca diferenta nu ar trebui sa depaseasca 10 ani happy

Răspuns utilizator avertizat
| andreyyya a răspuns:

Se zice ca dragostea nu are varsta dar totusi sa nu fie o varsta exagerata fiindca nu cred ca o fata de 20 de ani poate iubi un barbat de 50 de ani sau un tanar de 20 sa iubeasca o femeie de 50, sa fim seriosi laughing

| InesIlinca90 a răspuns:

Da, deoarece diferenta de varsta include si felul de gandire, de gesturi, de relatii..si chiar de mediul in care traieste persoana respectiva.Desi e vorba aia din popor "dragostea nu are varsta", nu e chiar asa.Ca sa ajungi la aceasta vorba, e nevoie de mult timp si rabdare, iar in ziua de azi, nu se mai accepta asa usor diferentele asa mari de varsta.Acum,depinde cat de mare e diferenta. happy

| RilaIepur a răspuns:

Depinde de diferenta de varsta si de perioada in care se realizaza aceasta relatie pentru cei din cuplu. Daca este diferenta de 7 ani si ei sunt adolescenti nu prea merge dar daca e sa fie trecuti de 25 de ani atunci e mai ok

| monicuta a răspuns:

Depinde cat e de mare eu zic ca nu ar trebui mai mult de 5 ani... mai ales daca ai o varsta frageda... conteaza sa va iubiti sa va intelegeti, in prezent poate o sa fie ok dar pe viitor cand unul va imbatrani si va fi mai matur decat celalalt. nu va miai fi atat de ok