| liiifeiispiiink a întrebat:

Buna seara TPU!
O intrebare:de ce baietii dupa ce se despart de prietenele lor nu le mai baga in seama? Nici macar un salut?

Ofer funda raspunsului care ma lamureste+vot folositor, inteligent.
Multumesc si la revedere!

Răspuns Câştigător
| geanyna19 a răspuns:

Baietii se tem ca daca vor pastra legatura sau le vor acorda atentie fostelor prietene acestea vor fi o piedica in relatiile lor viitoare.Sau mai sunt baieti care pur si simplu fac asta ca sa nu te raneasca mai tare, pentru ca daca tu inca mai ti la el sau el la tine iti va fi greu sa-l uiti/sa te uite.Sa sti ca unii baieti sunt orgoliosi si vor sa para indiferenti si dezinteresati pentru asi ascunde sentimentele si pentru a nu-si ranii orgoliul care este mai presus de sentimente.

sper ca te-am ajutat.

fundita?happy

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lipsa de educație de la părinți de acasă!
Pa, pa.

| 0IoAnA0 a răspuns:

Depinde de baiat. unii trec foarte greu peste asta chiar daca ei s-au despartit de fete. altii pur si simplu nu vor sa mai auda de ele(mai ales in cazul in care s-au certat la despartire). altii nu au nimic de impartit cu ele. de exemplu eu cu fostul meu prieten ne intelegem foarte bine, vorbim, glumim, chiar mai si flirtam din cand in cand...deci depinde de baiat, nu toti sunt nesimtitlaughing). sper ca te-am lamurithappy.

| yoyois a răspuns:

Sunt baiat deci : "Unii baieti se pot simtii rusinati de despartire de aia nu mai vorbesc cu fata gen: aa eu nici nu te-am placut am fost cu tine asa de vrajeala " ( am patit si eu asa happy )

| razvy92vv a răspuns:

Din cauza ca incearca sa uite pers respectiva in caul in care a fost iubyre adevarata si daca sta cat mai la distanta uita ce s-a intamplat mai usor