| Rzv_Razvan_2001 a întrebat:

Buna seara TPU!

prima intrebare este

1. daca intru la profesionala pot sa ma transfer la un liceu

2. daca fac scoala profesionala dupa aia pot sa ma duc la liceu in ce clasa o sa intru

mentionez ca vreau sa ma duc la arte la tetru si coregrafie care are media 7

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

1. Da, te poţi transfera în anumite condiţii!
Vezi detalii în răspunsurile pe care le-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......cepand-cu/

2. Da, poţi continua liceul.
Vezi detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......-ul-funda/

Toate cele bune!

| bogdycounter a răspuns:

Pentru inceput ai gresit sectiunea dar:
1.Nu
2.Nu poti, doar daca esti la un liceu economic nu profesional si intri in clasa in care urmezi sau esti (daca nu esti repetent).
Daca vrei sa te duci la un liceu vocational in cazul tau teatru trebuie sa dai niste probe si sa ai mai mult decat ultimu intrat. Daca ultimu are 7 tu sa ai 7, 1 (exemplu). Funda.