| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara tutror! Acum un an am cunoscut un baiat cu care am ajuns sa fiu impreuna.era perfect pentru mine, eram foarte potriviti unul pentru altul, aveam mai totul in comun si ne intelegeam chiar daca era o fire mai dificila si facea mai multe mofturi care m-au durut. cu toate astea am ajuns sa il iubesc.chiar foarte tare. dupa ceva timp ne-am despartit tot din cauza comportamentului lui.au urmat zile de chin pentru mine, abia atunci realizasem cu adevarat ca l-am pierdut.am multe amintiri frumoase care ma chinuie zi de zi.in fine, am ramas prieteni buni chiar daca el mai facea fite si eu, fiind sufletista si punand orice la suflet ma apucam sa sufar si sa plang ca fraiera. dar tot nu il lasam si nu imi pierdeam speranta. Iar azi am realizat ca nu o sa mai fim niciodata mai mult decat prieteni buni si pe mine asta ma doare.Stiind ca nu o sa mai pot trai din nou acele momente, amintiricrying((de vorbit vorbim in fiecare zi dar cu toate astea Simt ca mor incet, nu pot trece nicicum peste asta. Poate e mai bine sa fim doar prieteni dar pe mine ma distruge gandul ca nu va mai fi POATE niciodata la fel, cine stie.inca il iubesc si nu pot trece nicicum peste asta, il vreau inapoi cu defectele lui cu prostiile lui, cu tot pentru ca doar langa el, dintre toti pe care i-am cunoscut pana acum m-am putut simti in largul meu, am putut zice, face, vorbi orice.Simt ca traiesc dedesubtul unui nor negru care nu mai pleaca si simt ca nu o sa mai plece curand.As fi bucuroasa daca mi-ati putea da un sfat.Va multumesc, O seara placuta!

Răspuns Câştigător
| DeeaAndyRody a răspuns:

Stiu prin ce treci si te inteleg! Stiu ca iti este foarte greu, esti prabushita, insa ar trebui sa-ti faci o promisiune legata de toata viata ta! Promite-ti ca niciodata indiferent de ce s`ar intampla si cat de greu ar fi nu vei lasa capul jos! Incearca sa te gandesti la tot ce a fost frumos cu el, scrie undeva, gandeste`te ca fost extraordinar si pastreaza toate amintirile frumoase, dar incearca sa-ti faci altele noi, cu un alt baiat! Priveste viata ca pe cea mai mare minune si bucura`te de tot ce ti se intampla, cu bune si cu rele!
Stiu ca raspunsul meu este destul de pozitiv, fata de starea tah, dar sa stii ca:Orice inceput are un sfarsit si orice sfarsit are un nou inceput!
Vei fi fericita!

8 răspunsuri:
| MishikiCrisy a răspuns:

Eu zic sa ii spui -ca nu mai puteti fii prieteni pentru ca inca il iubesti si te doare foarte tare sa fi alaturi de el pentru ca doar cu el ai putut zice, face, vorbi orice- si il rogi ori sa va impacati, ori sa stea foarte departe de tine-. Asta sau ii dai linkul cu intrebarea ta sa vada si sa inteleaga mai bine ce simti, sau ii arati tu personal intrebarea asta. DAca te-am ajutat sper sa primesc o funda!

| Alystar a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate.

| Rebeccadamia a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el! Desi poate acum ti se pare imposibil sa va mai impacati vreodata, si ca traiesti sub un "nor de ploaie", poti ramane impresionata de intorsaturile pe care le ia viata.Cand te astepti mai putin, totul se intoarce la 180 de grade, si nici nu apuci sa realizezi cum intr-o secunda devii din nou fericita.Incearca sa te intalnesti cu el, sa vorbiti face to face, si o sa se rezolve tot! Si, spune-i ca esti dispusa sa il accepti asa cum este el, si sa incercati sa faceti sa fie bine pentru voi doi.Te pup, sper ca ti-am fost de ajutor! Ai grija de tine!

| Claudia1001 a răspuns:

Scuze k iti zic.dar ce va urma chiar nu pot sa ma abtin si nu imi bat joc de tine...deci : tu esti tampita, ai stat atat ca sa ne spui k te-ai certat cu prietenu tau cu fite rolling on the floor), llol, deci ce poti sa faci este sa il lasi in pace si sa iti gasesti pe altu, poate nu te mai place, poate s-a plictisit de tinee, doar nu crezi ca o sa te iubeasca pe tine mereu...si sa fim seriosi,,, nor de ploaie " aici chiar ai exagerat.alooo nu s-a sfarsit lumea rolling on the floor)

| hunterpainting a răspuns:

Ai 2 variante:
1.te impaci cu el si il suporti
2. faci tot posibilul sa nu mai ai contact cu el pana il uiti sau gasesti altu mai bun.

| sabin89 a răspuns:

Dragostea nu se poate pretinde sau impune. Ea se castiga, daca se castiga. Daca nu, invata sa si pierzi. Toti mai si pierdem. Niciunul nu are numai succese. Si din esecuri iesim mai caliti si mai pregatiti pentru viata. Asta e valabil nu numai in dragoste, ci in orice. Asa e viata, cu suisuri si cu coborasuri. Si nu uita ca de multe ori in tot raul este si un bine. O seara buna!

| SweetDreams a răspuns:

Ori incerci sa ii spui ce simti si sa ii ceri sa va impacati, ori iti gasesti pe altcineva si incerci sa il uiti. big grin

| extaz32 a răspuns:

Eu am fost cu o fata 3 ani si dupa ne-am despartit.acum ne-am impacat de ceva timp dar.numai simt pentru ea ce simteam inainte mai tin la ea dar nu pot spune ca o mai i ubesc la fel ca inainte ...asta e... cauta altul si poate e mai bine.asa voi face si eu v-oi cauta alta fata