| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara/ziua, TPU. am si eu o intrebare si va rog, fara misto.

intrebarea este, daca imi fac o prietena. poate merge relatia destul de mult? eu vreau sa mearga cel putin un an. o fac sa rada, ne plimbam. ne intalnim. am aproape 14 ani. sunt baiat tongue ma gandeam, daca imi fac sa ne distram, sa filmam pe yt, sa vorbim. sa ne simtim bine si sa si tina relatia. ar fi ok daca as invita-o la mine acasa? sa ne uitam la un film, sa ne jucam ceva. etc. tin sa precizez ca : NU O CHEM PENTRU SEX. asta am spus-o pentru a scoate acest raspuns din comentarii. sper ca am reusit. o chem sa ne jucam si sa facem ceva, deoarece. distanta dintre cartierul meu si unde sta ea, este de 5-6 km. cred, as putea merge singur acolo cu maxi, sa o vizitez des gen. dar nu stiu ce sa zic, ca intr-o relatie trebuie sa te si implici, sa o vizitezi des, sa-i faci placerile. as fi capabil de asta, sa ne intalnim si la noi acasa, eu la ea si ea la mine, daca parintii si ea sunt de acord. acasa la mine e mama acasa, dar cred ca ne poate lasa singuri intr-o camera sa vorbim linistiti tongue avand in vedere ca exclud sexul de aici. nu sunt baiat de genul. as putea face asta? sa facem ceva, sa nu merg doar eu la ea, si aia daca pot, cel putin de 2 ori pe saptamana, pot merge cu parintii. dar fiind si vremea asta, nu stiu daca pot merge si singur destul de des, sa vina si ea, si. intelegeti voi, sa ne distram, iesim afara, vorbim. mna :v

funda celui mai argumentat raspuns, daca se poate si fara misto, asta daca vreti funda. nu ma deranjeaza mistourile, dar vreau sa acord si funda daca tot am pus intrebarea. daca intelegeti. p.s imi place de o fata de 13 ani. am uitat sa precizez mai sus. cya :v

Răspuns Câştigător
| GoldenZenith a răspuns:

Awww 8->! Așa tânăr și implicat.
Poți face tot ceea ce dorești și ce crezi tu că e bine. Daca e prima relatie, fa o sa fie și frumoasă pentru că de asta îți cam vei aminti tot timpul. Iubirile adolescentine sunt cele mai drăguțe.

| anonim_4396 explică (pentru GoldenZenith):

Mersi pentru raspuns, va multumesc si celorlalti. Cu placere pentru funda. Mult noroc, frate. Ma bucur ca nu ati raspuns la misto :v

| GoldenZenith a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi! Sunt fata laughing

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai de ce sa nu mearga? prima iubire e cea mai frumoasa parerea mea, dar tu find la pubertate o sa simti o nevoie puternica pentru sex, ai grija sa nu ajungi in zona prieteniei

| YouandI a răspuns:

Ce gândire frumoasă și sănătoasă ai copilas, bravo! Din ce povestești îmi dau seama că tu placi fata și ai intenții bune, fara sa te gândești prea mult tu de fapt vrei sa ai la baza prietenia că sa zic așa și e foarte bine. Daca sentimentul e reciproc nu trebuie să îți faci griji pentru distanta, o să așteptați cu drag zilele până când vă veți vedea, iar în tot acest timp puteți să vorbiți pe rețelele de socializare, sa vă sunați etc. Mult curaj și fiți fericiți!

| anonim_4396 explică (pentru YouandI):

Multumesc, am sa tin cont. Mi s-a parut raspunsul de mai sus mai bun, daca as putea sa dau inca o funda. Ti-as da si tie happy

| YouandI a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai liniștit, nu am răspuns pentru funda, am răspuns să îți fie de folos! Pupici