| lolica123 a întrebat:

Bună, sper sa nu fie comentarii cu glume, si alte prostii..ca e ceva serios pentru mine!
Acum 2 luni mi-au aparut niste negi genitali, nu am avut vreau sa va zic ca nu am avut contact sexual pana acum, cand am fost la spital, m-au analizat au spus ca nu e nimic grav, mi-au dat aciclovir si cam atat.
Dar am spus sa ma programez si la o clinica privata, asa am si facut, acolo sincer s-a uitat mai atent si mi-a explicat, ca nu pot face cancer de col uterin, nu prea garanteaza ca sunt hpv..sau doar niste mici crescaturi, (3 la numar)..ma rog, mi-a dat ceva cu acid sa folosesc.
Problema e că, nu am intrebat daca dupa ce imi trec negii, imi cad pot avea o viata sexuala activa, si sa nu raspandesc virusul..Care nici nu se stie daca e sau nu, daca facem cu prezervativ va lua?
Multumesc.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

De ce nu îți faci analize, să ştii sigur dacă e HPV sau nu?!?
Poți avea viață sexuală normală după tratament.

| 1995CPS a răspuns:

Parerea mea e sa urmezi sfatul medicului si sa tii chestia respectiva sub control happy nu te speria, i se poate intampla oricui

| lolica123 explică (pentru 1995CPS):

Daca folosesc prezervativ se poate lua?
adica, negii au cazut