| Valentyna290497 a întrebat:

Stau cu un baiat de aproape 8 luni dar ma deranjeaza un pic faptul ca are foarte mult control asupra mea. Ce imi spune el aia fac iar daca nu fac ca el ne certam. Mama imi spune ca e obsesie. Dar eu stiu ca e iubire pentru ca mia aratat ca ma iubeste si nu numai o data. Voi c credeti? Iubire sau obsesie? fundita

Răspuns Câştigător
| Amelya02 a răspuns:

Pai ori esti fata, ori nu mai esti. Trebuie sa te impui si tu cumva, nu te lasa manipulata sau controlata. Fii mai orgolioasa!

4 răspunsuri:
| Buleja_Iasmina_1994 a răspuns:

E obsesie. daca te iubeste nu te controleaza.te lasa libera sa faci u fiindac asa iti arata ca are incredere in tine.te controleaza iar asta sigur e obsesie.nul lasa sa ajunga prea departe ca nu va fi bine deloc pentru tine.nu vei mai avea deloc control asupra relatiei

| ralucutza12345 a răspuns:

Depinde pana unde merge sa zic asa. Este posibil sa te iubeasca foarte mult si sa fie un tip mai posesiv de aceea uneori da impresia ca ar fi obsesie. Cand iti spune sa faci ceva discuta cu el si ajungeti la un numitor comun daca nu reusesti stii vb aia "zi ca el si fa ca tine" happy Doar tu iti poti da seama din faptele lui daca e obsesie sau nu.

| Valentyna290497 explică:

Mi-e frica de despartire. de multe ori am sp. e mai bine sa fac ca el decat sa il pierd si sa s bucure alta de el. d frumusetea unui fost model d felul lui d a fi si d a vb d asi arata dragostea si a ma protejasad

| babybu a răspuns (pentru Valentyna290497):

Dar nu e cazul sa ajungeti la despartire.pur si simplu ii spui ca nu are tot timpul dreptate si ca nu este bine sa fie asa de posesiv.sa se puna in locul taus a vada cum e