| LoveMe16 a întrebat:

Stiti ca acum putin timp am pus niste intrebari in legatura cu vizita la ginecolog, e, mama nu m-a dus dar in schimb a zis sa merg eu de una singurica sa imi fac controlul si sa vin cu acel certificat de virginitate la ea. Mi se pare mai ok, barem nu mai am emotii. Acum sa va spun...am niste prietene care cu o mica "atentie" adusa medicului au obtinut acele certificate in care se spunea ca-s virgine, ele nefiind, desigur. Credeti ca daca eu as discuta cu medicul, fiind singura fara parinti as obtine si eu acel certificat sau trebuie sa ii duc o "atentie"? Ca pana la urma traim in Romania, iar cu banul faci orice. Astept raspunsuri! Fara jigniri, e o simpla intrebare happy

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred mai degraba ca prietenele tale te mint, incercand sa vada daca vei ajunge la inchisoare sau nu. E mai bine sa nu mai discuti cu ele, sunt un anturaj nepotrivit si isi si bat joc de tine ca de ultima fraiera. lasa prostiile, nu incerca sa mituiesti medicul, este o infractiune. Si nu mai sta in preajma celor care te indeamna sa comiti infractiuni. Tu o sa ajungi in ancheta penala si ele vor spune ca au facut o mica gluma cu tine si nu vor raspunde penal alaturi de tine.
Nu, cu banul nu faci orice, renunta la ideea asta paguboasa si idioata. Cu sinceritatea, cinstea si adevarul faci orice, fa tot ce tine de tine sa le pui la loc de cinste.

| lplostonyou a răspuns:

Buna.Fara suparare,dar crezi ca un medic cu toate tiglele pe acoperis i-si risca cariera de doctor pentru o stampila si o semnatura? De asta a ajuns tara asta unde a ajuns,deoarece incurajam mita si spaga,in loc sa fim corecti si cinstiti, da nu, ca tara noastra e tara tuturor posibilitatilor.Zii direct mamei tale :``da mama, am facut sex`` si care e problema, ai deja buletin happy

| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca prietenele tale te mint!
Nu cred ca un medic si-ar compromite cariera sa faca declaratii false. Daca te gandesti ce implicatii pot aduce declaratiile false, de suspendarea licentei de practicarea a medicinei pe viata nu cred ca un medic normal ar risca asta in viata lui.

| corbulalbrosu a răspuns:

NU EXISTA CERTIFICAT DE VIRGINITATE. In timpul consultatiei sau dupa ce se termina, printre altele poti discuta cu medicul si acest aspect/motiv al vizitei prin care sa-i explici ca mama ta doreste sa primeasca in scris ca tu de fapt esti inca virgina. Ti-am explicat cat se poate de clar in urma cu cateva zile si anume, faptul ca VIRGINITATEA NU SE POATE DETERMINA/STABILI deoarece este un concept de natura mentala, psihica adica ceva INVIZIBIL in privinta caruia nici un medic ginecolog din lumea asta nu se poate pronunta. In momentul in care penisul patrunde in vagin nu lasa absolut nicio urma palpabila, nu ramane nimic vizibil asa cum se intampla in cazul DEFLORARII, adica ceva asemanator cu lezarea sau deteriorarea/ruperea himenului, adica ceva de natura fizica si vizibila indubitabila. Insa chiar si in cazul DEFLORARII care totusi nu este una si aceeasi cu DEZVIRGINAREA fiind cu totul altceva si aceasta deflorare poate fi urmarea unor actiuni externe care se pot produce din cu totul alte motive dintre care se poate exclude sexul. Din acest motiv medicul poate mentiona in raspunsul doar ceea ce-i vei spune tu, sau orice altceva de natura medicala, tot ce doreste (daca o si poate dovedi) fiindca nu poate fi contrazis de nimeni. Deci aproape absolut sigur nu vei fi nevoita sa mituiesti pe nimeni. Multa sanatate!

| Oana92 a răspuns:

"Am niste prietene care...au obtinut acele certificate"...E o noua moda, ultimul trend, asta cu certificatele de virginitate?

Eu nu pricep, pe bune! In fond, daca ar descoperi parintii ca nu mai sunteti virgine ce ar mai putea face? Ca virgine nu va mai face nimeni...

| vocea a răspuns:

Daca ii dai bani da sau daca e barbat poti sa ii faci ochii dulci

| Printesa10TM a răspuns:

Dar daca vei fi nevoita sa mituiesti, va merge.

| LoveMe16 explică:

Cred ca varianta cu banii e in de ajuns, dar multumesc oricum pentru sfat