| mirel12314 a întrebat:

Buna,stiu ca suna absurd dar de ce nu imi creste pensiul, am 14 ani iar prietenii mei rad de mine pentru ca am penisul mic...

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul fiecarui barbat, dimensiunea penisului sau atat ca lungime cat si grosime este in conformitate cu informatia genetica transmisa si mostenita de la parinti, fiindca aceasta este inscrisa in cromozomii existenti in ADN -ul fiecaruia. Dar fiindca deocamdata esti la varsta la care organismul tau isi continua procesul de dezvoltare si in urmtorii 3-4 ani, se poate aprecia ca din acest motiv este posibil sa aiba loc modificari probabil chiar foarte importante care vor avea efecte privind atat cresterea corpului tau in ansamblul sau, cat si a penisului tau. Din acest motiv intrebarii tale nu i se poate da un raspuns care sa fie cert sau sigur fiindca nimeni nu poate sa stie sau sa presupuna in ce masura te vei dezvolta. Este stabilit prin masuratori concrete dar mai ales corecte, efectuate de catre echipe constituite din medici, cercetatori si experti in cadrul unor experimente si studii efectuate la cererea producatorilor de prezervative, ca d.p.d.v. statistic, exista niste dimensiuni "medii" ale penisului in functie de rasa si caracteristicile diferitelor populatii de pe aceasta planeta. In urma masuratorilor a reiesit ca penisul barbatilor adulti din Romania au lungimea in jur de 12, 73cm, deci foarte mica comparativ cu dimensiunile de-a dreptul exagerate prezentate de unii userii ai aceastei categorii a TPU. Probabil ca cea mai credibila si reala lungime a penisului in cazul barbatilor adulti din tara noastra se situeaza intre 13 si 16 cm. Dar trebuie sa stii ca ceea ce conteaza cu adevarat este virilitatea, potenta dar mai ales capacitatea barbatului de a reusi sa-si controleze ejacularea pentru a sustine actul sexual un timp suficient de lung incat la final partenera de sex sa aiba parte mereu de placere si satisfactie si pe cat posibil orgasm. Degeaba penisul este lung si gros, daca barbatul nu poate sa-l mentina in stare erecta suficient de mult timp, pentru ca partenera de sex sa fie mereu pe deplin satisfcuta. Multa sanatate!

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu umbli cu el pe afara ca sa il vada toti? Mai creste si tu lungimea cand te intreaba de cat il ai. Tu crezi ca ei spun exact lungimea pe care o au penisurile lor?

| DeathIncarnate a răspuns:

De unde stiu prietenii tai ca ai tu putulica mica?

| Violleta2022 a răspuns:

Penisul creste in functie de mostenirea genetica, de la tatal tau.
Din pacate, daca tu te dezvolti mai incet si cucul creste mai incet.
Dar mai ai timp, inca 2 ani de zile, pana ti se incheie cresterea penisului (la 16 ani inceteaza cresterea lui).

| Emilian65 a răspuns:

Probabil ca te masturbezi in exces. Lasa o perioada masturbarea si vei vedea ca incepe sa iti cresca penisul. Atunci vei fi si tu fericit ca vei avea un penis mai mare.

| Andreeush a răspuns:

Dar de unde știu prietenii tăi lungimea sau cumva umbli dezbrăcat?

| FaraNumePls a răspuns:

Dar de unde stiu ei? rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea e de ce stiu prietenii tai ce marime are penisul tau

| JustMeDeea2019 a răspuns:

Cine te pune să faci pipilică de față cu ei? laughing

| Moiaer a răspuns:

Intreabai pe ei: mi l a vazut ma ta si nu stiu eu

| Tristu234 a răspuns:

Frate...nu arati **** asa la oricine oricand...

| romefantastic a răspuns:

Pana la 20 de ani exista corpul tau se dezvota.Pana la 21 de ani el creste ca creste mai greu asta e partea a doua.