| xsnugglyxx a întrebat:

Buna deci am o problema stiu ca suna absurd dar vreau sa ma fac si eu satanistha dar nu permanent ...As vrea sa ma ajute cineva sa imi deiei un id de un satanist sau satanista si sa ma ajute si pe mine dar sa fie din Arad

Răspuns Câştigător
| Jacquelinor a răspuns:

A fi satanist nu înseamnă a avea un Id, profil sau look satanist. Nici măcar nu înseamnă a venera diavolul. A fi satanist înseamnă a nu lua în considerare regulile date de orice biserică in afară de cea satanică și biblia aceasta scrisă de Anton Szandor LaVey. Nu mulți știu asta. Regulile bibliei satanice sunt:
1. Nu-ti da opiniile sau sfatul decat daca esti rugat.

2. Nu-ti povesti necazurile altora decat daca esti sigur ca acestia vor sa le auda.

3. Cand te afli in lacasul altuia arata-i respect, altfel nu te duce acolo.

4. Daca un invitat in lacasul tau te enerveaza, trateaza-l cu cruzime si fara mila.

5. Nu face avansuri sexuale decat daca ai primit semnalul de imperechere.

6. Nu lua ceea ce nu-ti apartine decat daca este o povara pentru cealalta persoana si aceasta cere sa fie eliberat de povara.

7. Recunoaste puterea magiei daca ai folosit-o cu succes pentru ati indeplini dorintele. Daca negi puterea magiei dupa ce ai chemat-o cu succes, vei pierde tot ce ai obtinut.

8. Nu te plange de nimic din ceea ce nu esti implicat direct.

9. Nu face rau copiilor mici.

10. Nu ucide animale neumane decat daca esti atacat sau pentru mancarea ta.

11. Cand mergi pe teritoriu deschis, nu deranja pe nimeni. Daca cineva te deranjeaza, roaga-l sa se opreasca. Daca nu se opreste, DISTRUGE-L.

De asemenea trebuie să știi că desenarea pentagramelor sau recitarea incantațiilor (pe care le evit să le scriu aici) pot avea urmări rele, pentru tine. Nu e de jucat cu aceste lucruri.

Oricum, sper că te-am ajutat. Cât despre Id. eu zic să nu anunți toată lumea că vrei să te schimbi. Majoritatea oamenilor își va bate joc de tine. Crede-mă, am trecut prin asta

Sper că te-am ajutat.
P.S.: Nu sunt din Arad, sunt din Timișoara, dar eh, e aproapewinking

| Shaddar a răspuns (pentru Jacquelinor):

Nu ii explica tu, las-o sa citeasca singura.Filosofia pe care se bazeaza LaVey tine de persoana fiecaruia, nu e o chestie pentru mase.

| xsnugglyxx explică (pentru Jacquelinor):

Jackie m-ai ajutat foarte mult si as vrea sa tinem legatura imi dai plz id-

7 răspunsuri:
| DenisH a răspuns:

Snuggly iti pot jura pe ce vrei tu ca ai doar de pierdut oh go on, Mai bine lasa satanismul deoparte si du-te la biserica si slujestei Domnului care ti-a dat viatawinking.nu stiu cum tia trecut prin minte tampenia asta oh go on. Bafta si sper ca Domnul sa te duca pe calea lui si sa inlaturi gandurile rele din capul tau "g0l" oh go on

| carpediem a răspuns:

Intr-adevar ai o problema. Nu mai e nevoie sa te faci, esti o cauza pierduta. Iar cu nu permanent e ca si cum ai vrea sa fi gravida dar nu gravida. Ce haos la tine in cap. Acum ce esti daca vrei sa fi "satanista"? Tu crezi ca e ca la partide, unde votezi? Acelasi fanatism ca toti sectantii si alti maniaci religiosi. Si bine, te faci satanica sau ortodoxa sau catolica sau ce vrei tu; SI? Fantastic...

| Shaddar a răspuns:

Iti recomand sa citesti, satanismul nu e ceea ce spune crestinismul, asa ca daca tu vrei doar sa iesi in evidenta, ai cam ratat ideea.Cauta biblia lui LaVey si incearca sa intelegi conceptele.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Eu cred ca atunci cand spui satanist te referi la rockeri... ei bine asta e o prostie spusa de majoritatea cocalarilor tongue. Oricum daca nu intelegi ce inseamna atunci nici sa nu te gandesti.

| BogdanAiud a răspuns:

Mai bine nuwinking