| adolescenta2002 a întrebat:

Buna stiu ca toata lumea o sa ma judece dar asta e vreau si eu un sfat bun am 16 ani am o releatie cu un barbat de 36 de ani ma iubeste si il iubesc foarte mult nu imi vad viata fara el si nu arata chiar asa batran deci e bine ca barbat insa e insurat sad ne-am pus de un comun acord ca nu v-om fi niciodata impreuna cand v-om simpti ne vom desparti insa e foarte gelod mai intai mi-a zis ca ar trebui sa ne indepartam si sa imi fac un iubit asta a fost iarna trecuta iar cand am inceput sa vorbesc si cu alt baiat chiar daca vorbeam ca sa nu ii fac lui rau cand mi-a dat acel baiat mesaj cand era tot el la mine m-a lovit si a zis ca a fost o greseala ca nu vrea sa ma imparta iar acum e extrem de gelos totusi mie imi place ce sa fac AJUTOR va rog

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Vorbeste cu familia ta despre acest lucru și cere-le ajutorul. Ei stiu cel mai bine cum sa te ajute. Dar, din nefericire, ce seamănă omul aceea va și secera, adică exista consecinte la acțiunile noastre.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista sfaturi bune. Atata timp cat tie iti place sa fii batuta si tratata ca un animal, nimeni nu are cu ce sa te ajute. Daca vrei relatia asta, stai cuminte, supune-te, nu vorbi neintrebata, nu iesi din casa fara permisiune, accepta bataia si jignirile, roaga-te ca intr-o criza de gelozie sa nu te bata prea rau.
Daca nu o vrei, mergi la sotia lui, cere-ti iertare, discuta cu parintii tai si incepe o noua viata, uan cu demnitate, in care sa nu mai incerci sa furi barbatul altei femei si in care sa poti fi tratata ca un om

| mgtow a răspuns:

Esti o curvà minora deja ai prins gust carnal. Mie sa nu te bata cu püla data viitoare peste bot

| adolescenta2002 explică (pentru mgtow):

Eu nu cred ca te-am deranjat pe tine s-au te-am jignit daca nu iti convine nu commenta te rog

| Adry05 a răspuns:

Iti cam meriti soarta daca atat te duce capul sa stai cu-n asemena om.

| HazelEyes77 a răspuns:

Chiar daca tu spui ca tii la el in sinea ta cred ca esti constiienta ca aceasta relatie e toxica. Chiar nu ti face bine slabiciunea asta pentru el. Stii ca e un barbat insurat si nu ti poate oferi decat jumatati de masura. Pentru el relatia cu tine constitue doar o evadare din cotidian. Cred ca a sunat cam dur dar nu poti sa i permiti sa te loveasca doar pentru ca e gelos. Draga mea trebuie sa realizezi ca nu ti face bine sa ramai cu barbatul asta. Meriti ceva mult mai bun de la viata. Fii puternica. Numai bine

| AndreeaDeea210 a răspuns:

Te rog uita de el. O sa regreti ..Sunt sigura ca tu vrei sa mai copilaresti sa te distrezi.Deabia acum incepe distractia.Iesirile in club chestii.Ai timp dupa 18 ani sa iti faci o relatie serioasa. Lasa l pe omul asta si invata pentru bac ca nu e de tine