| AlexDK a întrebat:

Sunt baiat am 16 ani si as vrea sa invat breakdance nu stiu prea multe(mai nimiclaughing )As vrea niste siteuri, sau ceva filmulete pentru incepatori.
Si as vrea unele care sa functioneaza, adica sa fi fost si voi incepatori sa va luati dupa ele si sa stiti cate ceva acumhee heeSau poveste voastra cum v-ati apucat de breakdance? Cu ce "scheme"ati inceput, care sunt mai usoare sau alte detalii din acesteahee hee
Cine imi arata un tutorial bun/poveste/sfaturi ii multumesc foarte mult.
P.S.Stiti vreun club de break in Medgidia careva!?!?happy

Răspuns Câştigător
| alycool a răspuns:

Fii atent. ca sa faci breakdance chiar trebuie sa muncesti. un avantaj ai daca ai facut un sport precum gimnastica. in fine, iti trebuie intai baza.cauta pe youtube. tutoriale cu wave(val) swape, frontflip, beakflip, s. a ideea e ca trebuie sa ai o conditie fizica foarte buna, doar sa ai dorinta. si appo ca sa inveti valul. incearca mult mult de tot. laughing eu incercam pe unde apucam. in fata unei oglinzi. oriunde. si dupa ce prinzi miscarea incearca pe melodie sa. daca iti place cu adev. cam in 1-2 ani poti sa faci o reprezentatie spectaculoasa.scrie-mi id-ul tau intr-un mesaj si te ajut cu mai multe pe mess.

5 răspunsuri:
| vasiledumitru a răspuns:

Intra pe youtube si vezi filmulete cu breakdance, si apoi incearca sa faci si tu schemele alea, dar le incerci incet usor si le repeti.
Si nu te descurajezi, tot repeti, incerci, si iar incerci, asa am facut si eu ca sa invat sa dansez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maaaaa eu am inv cu ajutorul uni profesor la scoala de dans ne inv sa dansam dif dansuri darrrrr intr-o zi am spus profesorului sa dansam break dance el a zis ca putem dar daca vor toti asa ca nea aratat cateva miscari simple si ne spus sa exersam o saptamana aceeasi miscare pana ne iese perfect si asa am inv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi trebuit sa te apuci acum 7 ani ca si mine. M-am apucat la 9 ani si acum stiu foarte bine si am doar 11 ani.

| con12ro a răspuns:

Deci eu am 10 ani dar ma pricep.prima data am inceput cu miscarea numita freeze cauta pe you tube si mai vezi dar pentru miscarea asta iti trebuie muschi. daca nu poti nu te alarma pentru ca si eu am facut la fel nu stiam dar am repetat in fiecare zi si mi-a iesit! MULTA BAFTA BBOY

| CodyBmx a răspuns:

SAlut.fac break dance de 2 ani si ceva.ia-o de la inceput. adica sa faci top rock, footwork,, big grin sa le stii bine.deci cam un an. apoi cand ajungi la freezuri fa-le pe cele basic: sa stai in maini pentru a te ajuta sa stai in mana cum ar fi nike,pike, y si multe altele,, apoi chair freeze pentru a te ajuta sa faci hong10 freeze si airchairbig grin apoi fa turtle freeze pentru a te ajuta sa faci windmillul care este un powermove foarte fain si multe altele. daca vrei mai ulte sa stii da-mi add pe yahoo messenger: codrin_beautiful e idul meu.bafta