| Fotbalistul a întrebat:

Sunt clasa a9a as dori si eu o lista de lecturi happyceva mai accesibilhappy fundahappy

5 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Avand in vedere categoria iti rekomand kamasutra love struck e mortala love struck

| NickiMinaj a răspuns:

Vai, ce carti ingrozitoare i-ati recomandat, in afara de "Imparatul Mustelor"...
Prin perioada aia eu citeam mult de Eliade, cu toate ca ma enerva laughing citeam si ma enervam.
Ai mai putea citi Cartarescu- Nostalgia e SUPERBA, Parfumul - Patrick Suskind, Anna Karenina - Tolstoi, Portretul lui Dorian Gray- Oscar Wilde, De veghe in lanul de secara - Salinger, Madame Bovary - Flaubert, Crima si pedeapsa - Dostoievski.
Mi-ai facut pofta de citit big grin

| adelynaa a răspuns:

In a 9 faci ceva de genu :
romanul adolescentului miop de MIRCEA ELIADE

lostristrita - vasile voiculescu

morometii - marin preda

la hanul lui manjoala ion luca caragiale

de la noi la cladova - Gala Galaction

eu astea le-am facut la clasa :d

| adelynaa a răspuns:

Iti ma recomand dc vrei ink un roman ft frumos
"ion" bine romanul acesta obligatoriu o sa il faci in a 10 pentru ca s-ar putea sa iti pice la bac subiecte din el...
ii ft tare romanu' prima data cand l-am citit am ras laughing la cum injura uni dp acololaughing

| Cadillac a răspuns:

Iti dau eu o lista de carti noi si amuzante.
1. Împăratul Muştelor de William GOLDING

2. Pantalonii Călători de Ann BRASHARES

3. Cititorul din peşteră de Rui ZINK

4. Cartea cu Bunici de Marius CHIVU

5. Pippi Şoseţica de Astrid LINDGREN

6. Primii mei blugi de Corina BERNIC

7. Micuţele Doamne de Louisa May ALCOTT

8. Charlie şi fabrica de ciocolată de Roald DAHL

9. Fetiţa celei de-a şasea luni de MOONEYWITCHER

10. De ce fierbe copilul în mămăligă de Aglaja VETERANYI

11. Secretul fetelor de pe stradă de Carmel-Elise PRIMAVERA

12. Bomboanele Magice de L. Frank BAUM