| PedoBearxD a întrebat:

As dori si eu lista cu lecturi suplimentare pentru clasa a 7a. Fundăă!

4 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Buna!
http://www.scritube.com/......511920.php
Sper ca ti-am fost de folos!;;)

| Dumnezău a răspuns:

Citeste Stephen King si nu-ti mai trebuie nici pe dracu din literatura.

| Raraa a răspuns:

Ionel Teodoreanu,Mihail Sadoveanu,Constantin Chirita,Mircea Santimbreanu,I.L Caragiale, Barbu Stefanescu Delavrancea, I.Agarbiceanu,Calistrat Hogas, I.Al. Bratescu-Voinesti,I. Slavici,V. Voiculescu,Octavian Goga,Mihai Eminescu,Mircea Eliade,Tudor Arghezi,Vasile Alecsandri,George Cosbuc,Marin Sorescu,George Topirceanu,Grigore Alexandrescu,Grete Tartler,Mark Twain,Karl May,Victor Hugo,Eoin Colfer,Roald Dahl,P.L. Travers,J. Fenimore Cooper,Charles Dickens,Daniel Defoe,J. London,Hector Malot,E.A. Poe,J.K. Rowling, C.S. Lewis, J.R. Tolkien,Jules Verne,Moony Witcher,La Fontaine,Agatha Cristie,Hans Christian Andersen.(cărți,volume,povesti=La Medeleni; Hanu' Ancutei; Ciresarii; Recreatia Mare; Bacalaureat; Hagi Tudose; Darul lui mos Miron; Pe Drumuri de Munte,Niculaita Minciuna, Budulea Tachii; In Mijlocul Lupilor; Pe inserate; Coboară toamna; Lacul; Povestea Codrului; Creion; Gerul; Viscolul; Malul Siretului; Lordul John; La Oglinda; Unde fugim de-acasă; Balada Muntilor; Boul si vitelul; Cainele si catelul; Gulii verzi in tara pisicilor).Ți-am scris si autori romani si autori străini, dar opere numai românești. Sper ca ți-am fost de folos. funda?

| Pisicanazdravana a răspuns:

Ce este o funda? Toti spun Funda, fundita, dar nu stiu ce inseamna? imi spuneti, va rog?