| AnonymousB a întrebat:

sunt cu un baiat de un an si 2 luni. Am probleme in familie, si trebuie sa ma hotarasc daca sa plec in Italia la mama. El imi spune ca de ce nu vin ei aici ca doar ei au plecat. Ca daca ar fi in locul meu mar alege pe mine. Tatal lui a plecat o data in alta tara pentru o luna doua si cand s-a intors el a stat cu mine. ( asta imi tot zice el) Ma face sa ma simt si mai prost. eu vreau un sfat, dar el mai mult ma face sa imi fac griji..Imi spune ca fratemiu nu vine in tara pentru ca nu vrea sa o paraseasca pe prietena lui.I am spus ca nu e adevarat... desi m-a pus pe ganduri ca fratele meu are carnet. El a inceput sa rada si sa imi spuna ca are dreptate. Nu stiu ce sa fac? ( are 20 ) Ma simt singura si nu am la cine apela. Acum abia astept sa vina scoala ca sa ma duc la pshiholog( mie un pic rusine sa vorbesc cu cineva fata in fata) Ce ati face in locul meu? sa plec si sa il las?

9 răspunsuri:
| AnonymousB explică:

E la facultate si ne vedem din 2 in 2 saptamani.

| Piticoot18 a răspuns:

Cred ca ar trubui sa il asculti. Daca te iubeste cu adevarai ramai langa el si se intoarce mama ta dar stu stii cel mai bine ce e rau sau bun pentru tine.

| AnonymousB explică (pentru Piticoot18):

Mama e plecata de 7 ani (cand aveam 4 ani) parintii sunt divortati, si am vazut-o o singura data cand aveam 10 ani. Ma gandeam poate sa plec doar vara la ea.Stiu ca ma iubeste, dar face lucrurile asa dificile, ma pune sa promit ca nu voi pleca si daca nu rasp in 5 sec el pleacastraight face ( am promis ca nu plec)... desi eu voiam sa astept sa vorbesc cu diriga( ca nu pot vorbii cu bunicii mei ca nu ma inteleg)

| xPegasus a răspuns:

Baieti sunt peste tot, insa ai o singura familie

| Rapidistu_Ionut_1994 a răspuns:

Cum adica sa vina ei aici ca doar ei au plecat? adica parintii tai sa lase Italia pentru Romania? laughing du-te in Italia fugi cat mai departe de Romania. Stau de 5 ani in Anglia in Romania doar in vacante ma duc. Daca vin parintii tai la tine ce fac? unde se angajeaza in tara asta atat de mizerabila? Baieti gasesti cu gramada.

| piticelm a răspuns (pentru Rapidistu_Ionut_1994):

Stii ce ar fi tare? Sa iubesti pe cineva, iar acel cineva sa primeasca sfatul pe care l-ai dat si tu ''baieti gasesti cu gramada'' happy

| AnonymousB explică (pentru Rapidistu_Ionut_1994):

Parintii mei sunt divortati, si ambii sunt plecati in Italia in diferite parti, Tata nu o sa vina in Romania ca abia si a gasit de lucru, Da stiu baietii mai sunt, dar sunt cu el de un an si ceva, si sunt obisnuita cu el. As vrea sa plec in Italia, imi va fi mai greu sa invat limba.

| Rapidistu_Ionut_1994 a răspuns (pentru AnonymousB):

Italiana e usoara in maxim 1 luna o inveti mai ales daca mai auzi si alte persoane care vorbesc pe langa tine.

Pai vezi parintii tai nu au cum sa vina, ce sa faca in Romania? e jale munca nu absolut nimic. Du-te tu vara asta in Italia si poate o sa vina si iubitul tau acolo va gasiti de munca ( nu e greu ) si traiti fericiti.

| AnonymousB explică (pentru Rapidistu_Ionut_1994):

Am 15 ani happy Stiu ca pot invata repede Italiana mai greu imi va fi sa scriu. Prietenul meu e la facultate primul an si nu poate venii cu mine. Am hotarat sa ma duc doar vara la mama si sa fac liceul aici. ( Ea vrea sa raman la ea si sa fac liceul acolo) Acum e mai greu cum ii spun tatei, prietenul meu meu nu vrea ca eu sa raman acolo ci sa merg doar o luna doua vara.