| LoveMierexD a întrebat:

Sunt foarte tristă, vă rog să nu îmi ocoliţi întrebarea. Prietenul meu trebuie sa plece vreo 2 luni in străinătate deoarece vrea să meargă la nişte prieteni să îi ajute la nişte treburi mi-a explicat în general despre ce este vorba insă nu asta este problema! 2 luni fără el vor fi cutremuratoare, plus ca vine vara acum şi am nevoie de el. Prietenii mei nu vor compensa cu nimic dorul de el. Noi am mers mereu pe încredere şi am trecut prin multe lucruri în 2 ani de când suntem împreună. El mi-a promis ca se va intoarce în 2 luni pentru mine, fiindcă trebuia să stea mai mult. Nu ştiu ce să fac, vom păstra legatura mereu, însă sunt sigură că distanţa o să-şi spună cuvântul - ne vom răci. Însă el a zis că este imposibil şi că va avea grija de mine chiar şi de departe, apoi m-a sărutat pe frunte şi m-a strâns in braţe. Deci, vă rog, ce să fac să mă abţin din plâns? Nu pot, o sa mor vara asta departe de el. Ce să fac să ma potolesc?

5 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Am mai auzit de multe situatii din astea si inteleg ca nu te poti abtine din plans.
Dar daca ati fost de 2 ani impreuna si va intelegeti foarte bine si nu te-a mintit niciodata eu zic sa ai incredere in el!
Incercati sa vorbiti cat de des puteti!
Incearca swa te relaxezi, sa te plimbi...
Crede-ma, o sa fie totul bine, ai incredere in iubitul tau!

| Stassy a răspuns:

Hmmmmm complicatthinking pai uite gandeste asa [ inainte de asta sa stii ca is mult mai mica decat tine, am debea 13 deci unele ideei nu's de tine, si nu am prieten, deci nu am nici experienta] :fara prieten e fix cum ar fi k esti singura acasa.Si ce poti sa faci? 2 luni. Daca ai nu stiu cati ani, pai poti sa petreci mai mult timp cu prietenii, ce vorbesti acolo?!?! Mergi in excursie, la munte, expeditii, petrecere, filme, citeste, gateste, discuta, pe mess, facebook, ceva nou ...ma rog.Nu ma prea pricep, da' asta e.Sa stii ca merge.Asa k Baftakiss Si nu dispera.o sa treaca asa de repedehappykiss

| DoctorLove a răspuns:

Draga mea din cate ai scris despre prietenul tau am inteles ca te iubeste cu adevarat. Trebuie sa fi puternica in astea doua luni si sa incercati sa comunicati pe mess, la telefon etc. In viata trecem prin multe incercari si trebuie sa fim puternici. Asta e o incercare pentru voi doi, pentru a vedea cu adevarat daca relatia voastra se bazeaza pe incredere si dragoste. Daca il iubesti si chiar merita dragostea ta, ar trebui sa-l astepti. Fi puternica pentru el, pentru tine! happy

| KittyKit a răspuns:

Hmmm waiting De ce gandesti asa? Va leaga 2 ani in care, asa cum ai zis si tu, ati trecut prin multe, 2 ani in care ati adunat multe momente frumoasa.Crezi ca totul se va spulbera din 2 luni amarate? Din ce ai scris tu, mi-am dat seama ca intre voi exista iubirea adevarata, iar iubirea adevarata invinge si cele mai mari distante.Fii tare! Trebuie sa ai incredere in el kiss

| ioanadragalasa a răspuns:

Stai calma! Cele doua luni vor trece repede. Discuta cu prietena ta cea mai buna asta.Iesiti la un suc.Sunt sigura ca o sa te linistesti. Daca ati mers pe incredere, nu te va inlocui.Lasa-mi idul sa mai vorbim, ok? Vorbiti tot timpul. Distanta nu o sa va afecteze prea mult.Imi pare chiar rau pentru tine.Si eu am trecut prin asta si am stat cu cea mai buna prietena toata vara.Ba la ea acasa, ba la mine.M-a inteles foarte bine.Nimic nu se compara cu cei mai buni prieteni.