| bia_8231 a întrebat:

sunt inca virgina si nuh stiu ce sa fac ar fi bine sa te dezvirginezi la varsta de 14 ani as vrea sa ma schimb la corplove strucksi ceva normal vreau s-o fac sunt pregatitahappy! vreau multe raspunsuri

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 14 ani unii abia se saruta prima data, altii vor sex, altii se sinucid, altii fug de acasa. ce ti-e si cu lumea astalaughing
Scumpo, la varsta ta nu esti pregatita decat psihic poate. Fizic nu. Asteapta pana la 16 macar, dupa, Dumnezeu cu tine( glumeam). Dupa ai grija ce faci. dar nu fa ceva ce ti-ar putea rani viitorul. Ai un dar minunat de la natura. Ai griaj de el!

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Esti pregatita, spui tu.
Bun.
Spune-mi daca esti pregatita si pentru rani pe colul uterin la 16 ani, pentru chisturi si fibroame inainte de 20 si cancer uterin pana in 30 de ani.
Spune-mi cate stii despre contraceptie si BTS.
Spune-mi ca nu te deranjeaza daca te vei trezi cu trompe uterine infundate sau vreo sterilitate care sa nu-ti permita sa ai copii.
Daca ai fi stiut toate astea, ai fi stiut ca esti la fel de pregatita ca si un copil de 3 ani singur in rapidul Bucuresti-Baia Mare.Atat de pregatita esti!
Lasa inconstienta, c-o s-o platesti prea scump!

| mgtow a răspuns:

Bagati mintile in cap si nu te lua dupa lumea asta care iti spune sa faci sex, corpul ramane la fel nu se schimba nimic parte de sex o sa ai pana te pensionezi oricum dar nici asa devreme.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Termina dracu' cu prostiile, pune mana pe o carte ca faci tara asta, si asa tampita, de ras.

| lolly a răspuns:

Alegerea ta (de a face sex) te poate marca pe viata. nu face ce crezi ca e bine acum. asteapta sa devi mai matura la cerebel. si atunci ai sa iti dai seama ce greseala imensa poti sa faci. stii prima dragoste nu se uita, si daca nu o faci cu baiatul potrivit te poate marca, si te vei gandi la greseala ta toata viata! ai grija de tine

| ascovit a răspuns:

La 14 ani? surprise astepata sa implinesti cel putin 19. Esti chiar sa de sigura ca un concatc sexual la 214 ani te v-a schimba la copr astfel incat sa te dezvolti mai mult? sa ai form? Ba din contra, sunt sanse, desi mici, sa ti se lase sanii, caci nu cred ca o partida de sex te v-a sxchimba, doar te va expune si mai mult la un ric de a avea cancer de col uterin. Tu esti pregatita? pentru ce? SA deii mama? Tu, chiar si cu cele mai sigure metode contraceptive nu poti fi sigura sa eviti o sarcina! Pana si riscul cu un prezervativ perfect si folosit de asemenea, poti avea un ric de a ramane de 0, 02%, i cu toate astea sansele sunt existente. Iar daca ramai insarcinata, orice ai face cu sarcina, mai ales la 14-15 ani, te-ai nennorocit. mai asteapta macar patru ani. Mama ta stie de asta?

O zi buna!

| emiitzzy a răspuns:

Uite nu-i bine ce ai de gand sa faci deoarece ai 14 ani si chiar devreme.si nu-i bine s-ar putea mai incolo sa ai probleme si nah.da ii alegerea tah da eu zic sa nu o faci mai poti astepta o vreme

| cineva_8314 a răspuns:

Io nu cred...nici o fata nu e preg de la asa o varsta frageda

| Mada_7170 a răspuns:

Asteapta sa mai cresti si atunci dezvirigineazate.

| Alinotssa a răspuns:

Eu am 16 ani. si sincer chiar nu ma atrage deloc acest sport.esti nebuna fata?laughing chiar asa mult vrei?
eu zic mai bine sa mai astepti.
ai tot timpul din lume.plus ca ar trebui sa fii tu aia care sa-ti doresti sa-ti pastrezi corpul curat cat mai mult timp.nu de acum:p.pana la urma e alegerea ta. oamenii astia au dreptate cu boliile si cu tot.nu e asa usor:p eu zic sa mai meditezi putin despre asta si apoi sa iei o decizie.parerea mea:*
e alegerea ta
Drum bun in viata!