| anonim_4396 a întrebat:

Buna sunt indragostita de prietenul la iubitu meu si el ma place ce ma sfatuiti sa fac? astept rasp urgent

4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Draga mea, in primul rand trebuie sa-ti faci ordine in ganduri si mai ales in sentimente, in ceea ce-l priveste pe prietenul tau. Daca ajungi la concluzia ca nu-l mai iubesti din diferite motive (se poarta urat cu tine, vorbeste urat, nu e atent cu tine la diferite ocazii, gen 8 martie, ori ziua ta, nu e tandru, e brutal, sau mai stiu eu ce alte motive), atunci poti sa-i dai papucii si sa incerci o relatie cu prietenul lui, dar numai daca esti 100% convinsa ca acest prieten al lui te place cu adevarat si vrea sa fiti prieteni. Stii, de obicei prietenii (la baieti ma refer) nu se tradeaza intre ei. Si sunt destul de rare exceptiile. De aceea ti-am spus ca trebuie sa fii foarte sigura ca si el vrea o relatie cu tine. Altfel, nu da vrabia din mana, pentru cioara de pe gard! Sau cine fuge dupa doi iepuri, nu prinde niciunul! Si atunci tu vei fi cea care vei ramane cu buza umflata. Deci gandeste-te bine inainte de a lua o decizie. Nu noi suntem cei in masura sa-ti spunem ce decizie sa iei. Noi dam numai niste simple sfaturi. Tu si numai tu, trebuie sa hotarasti, dupa cum iti dicteaza inima si sufletul. Sper sa faci alegerea cea mai inteleapta, care sa fie in avantajul tau. Sa fii iubita!

| silver19 a răspuns:

Sa-l lasi ca mai sunt si alti baieti in orau unde stai tu! eu daca as fi in locu lui nu mai vorbeam niciodata cu voi doi si va lasam sa va "iubiti" asa cum meritati...gandeste-te foarte bine daca tii cu adevarat la iubitu tau dar dupa cum se vede aici e clar ca nu tii si nu ai tinut deloc daca te gandesti la asa ceva...

| ramonna a răspuns:

Nici sa nu te gandesti sa iesi cu el, in primul rand prietenul tau se va supara rau de tot, si in al doilea rand lumea isi va face o parere proasta despre tine. Si oricum ei tot prieteni vor ramane, pentru ca stiu si eu tot asa despre doi prieteni care s-au certat pe o fata, pana la urma aia a ramas cu unul din ei dar la un moment dat s-au despartit. Si baiatul ala astazi este prieten tot cu tipul acela. Deci prieteni raman prieteni, iar despre tine multa lume o sa aiba o parere proasta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Propune-le un menaj a la trois.