Întrebare recomandată | doartu a întrebat:

Sunt nou membru pe aici si as dori sa stiu daca cineva a participat la intalniri gen SPEED DATING? Eu m- am inscris pe un site si as dori parerile voastre, in cazul in care ati participat. Ce? (mai mult)

4 răspunsuri:
| Korrawi a răspuns:

Buna. Am participat eu, mai exact la quickdating.ro
A fost foarte ok, functioneaza in felul urmator:
Se iau 9 tipi si 9 tipe, se alege un loc (Black Jack din Centrul Vechi in cazul meu, un bar decent), se programeaza o data si o ora. Daca se amana din diverse motive o sa fii anuntata telefonic si tot prin telefon o sa confirmi cu o zi doua inainte de eveniment ca poti participa.
Regulile sunt simple. Fiecaruia ii este data o foaie, pe care scrii numele persoanei cu care stai de vorba si daca vrei sa iesi cu el/ea in continuare sau nu. Fetele statea la masa si noi, tipii aveam 7 minute la dispozitie sa discutam cu ele. Dupa 7 minute, schimbam masa, pana vorbeai cu toate fetele. Fetele aveau si ele foaia lor. La sfarsit, se verifica cine a zis da reciproc, dupa care primesti un mail cu datele de contact ale persoanei respective. A costat 50 de ron, din care de 10 ron iti dau un voucher sa iti iei o bautura de la barul respectiv. Din 9 tipe am pus da la 6. Au pus si ele da la mine, am primit mail cu datele de contact de la 6 tipe. Din cele 6, am ales 3 cu care m-am gandit eu ca as iesi in prima instanta, din 3 am iesit pana la urma cu 2. Cea de-a treia isi gasise pe cineva intre timp sau a iesit cu altul de la speed dating inaintea mea. Din cele 2 am hotarat sa continui cu una singura, si celorlalte 3 le-am trimis un mail in care le-am explicat ca mie nu-mi place sa ies cu mai multe tipe in acelasi timp. Si acum ies cu tipa asta, pare ok deocamdata.
Ca impresie generala, nu mi-a parut rau ca m-am dus. A fost foarte ok. Cu tipii nu am stat prea mult de vorba asa ca nu am prea multe informatii despre ei. Pareau ok la prima vedere.

| Azµre a răspuns:

E ceva nou în România, acum nu pot băga mâna în foc nu am fost dar totuși depinde cum pici și cu cine pici.

| raluca890 a răspuns:

Buna,

Poti incerca si un alt mijloc de socializare alaturi de echipa Royal Dating unde ai sansa sa ai intalniri de calitate cu oameni de calitate. Este o solutie inedita de a petrece timpul intr-un mod mai putin obisnuit si in acelasi timp placut.

Numite si intalniri rapide,sunt evenimente organizate, in care participantii,selectionati pe criterii de varsta, cariera, studii si pasiuni, au ocazia sa se vada si sa discute. Asadar, un mijloc de socializare sigur si cu rezultate imediate.

Află mai multe detalii pe www.royaldating.ro sau pe pagina noastră de Facebook: facebook.com/RoyalLifeEvents.

| doartu explică:

Eu m-am inscris pe onetime.ro.
Au eveniment pe 27 aprilie in Bal a Mouk pub, si sper sa fie ok. Am intrat la ei pe site si am citit regulamentul si tot ce e nevoie. Mi-au placut. Acum, vom vedea.
Sunt de acord ca depinde de persoanele respective, dar si de tine. Nu poti sa stai si sa astepti fara sa faci nimic. Eu incerc. Nu am nimic de pierdut. Nu se stie niciodata.