| Daphnye a întrebat:

Sunt noua... In fine. Sa trecem la subiect. Am un baiat pe nume Trifu Cristian Andres(da stiu, ciudat ultimul nume) si-l plac enorm de mult(il iubesc!), dar sunt timida si-mi e frica sa-mi manifest fizic ce simt(sa-i spun ca-l iubesc si sa stau pe langa el) si ca sa-l impresionez, mereu incerc sa-i arat ca nu sunt o fata oarecere, incerc sa ma fac asa sa fiu puternica(baietilor le plac fetele puternice{sufleteste}). Ma puteti ajuta(am 10-11 ani si el e mai mare cu mine cu 1 luna si cava)
Va iumplor, TPU!

7 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Trifu rrrrr ma ia cu fiori asa e numele de familie a profesoarei de matematica. Poi esti cam mica pentru o relatie, sigur e doar o iubire trecatoare tipic copilareasca, incearca sa te imprietenesti cu el pentru relatii viitoare serioase.

| GirlLăvHell a răspuns:

La varsta ta ar trebuie sa-ti fie gandu la joaca nu la baieti.Nu vreau sa-ti reprosez nimic dar tu nu ai cum sa stii ce-i aia iubire la varsta asta si nici cum sa ai o relatie.

| LostInBubble a răspuns:

La varsta ta nu poti vorbi de iubire. Sunt oameni care incearca toata viata sa o gaseasca, atat iubirea, cat si sensul ei. happy
Pentru voi e o joaca.
Totusi, incearca sa nu pari prea obsedata si nu fii tot timpul pe langa el, sau nu iesi tot timpul in evidenta (gen sa razi exagerat de tare cand e prin preajma) deoarece poti sa pari idioata.
Mai bine incearca sa vorbesti normal cu el, sa te imprietenesti cu el si sa ii spui ca il placi.

| Schatzyyyyy a răspuns:

Vaiiii!laughing) 11 anithinking hmm...nu stiu ce sfaturi ai putea primii tu la anii astia! Pune mana pe carte, apoi baietii! Ai timp peste cativa ani, sa iubesti! Nu o lua in nume de rau, dar nu stiu cine te`ar putea sfatuii in relatii, la anii tai!

| Elliana534 a răspuns:

Ai 11 ani si vorbesti de iubire... marea maj a oamenilor o descopera dupa 20 de ani. Este doar o iluzie nu confunda iubirea cu a placea. Timiditatea e normala la varsta ta, du-te si spune-i in fata, invita-l undeva la un film, o plimbare orice. Ca sa depasesti timiditatea trebuie sa ai mult curaj pentru a infrunta ce se va intampla dupa ce ii spui cal placi.
Nu ai nici ce sa-i arati ca sa-l faci sa fie al tau asa ca improvizeaza.

| Bubu91 a răspuns:

La 10-11 ani trebuie sa te joci cu papusile, sa scrii, sa inveti, sa te uiti la desene animate, nu sa te uiti dupa baieti.

| Youdontgetmehighanymore a răspuns:

In caz ca nu stiati,dragoastea nu cunoaste varsta! Ea a pus aceasta intreabare pentru ai da sfaturi u pentru a o critica,in fine. draga incearca sa nu-i arati ca este nebuna dupa el,incerca sa stai mai mult cu el,sa vorbiti despre fete/baieti,ce iti place tie la un baiat,ce ii place lui la o fata,incearca sa fi lucida,matura(fizic),indrazneata si sa stii sa porti o conversatie:*, in ultiml timp baietilor le plac fete si destepte cu care pot vorbi, nu numai cele frumoase(si proaste pe deasupralaughing )Fa asta, da-mi id ul tau, mai vb pe mess si iti promit ca vom face ceea ce trebuie.Voi fi cu tine~!:*