| anonim_4396 a întrebat:

Sunt o fire timida, cum as putea sa-i dau de inteles unui baiat ca-l plac?

5 răspunsuri:
| JnY a răspuns:

Ii zambesti mereu.

| VampireBlood a răspuns:

14!

| quiX18 a răspuns (pentru VampireBlood):

Trebuie mai intai sa vezi daca si lui ai place de tine. Daca te priveste lung si asi ia ochii de la tine doar cand tu intorci capu inseamna ca simte si el ceva.Lasal pe el sa intre in vorba si vezi in ce mod discuta si trage o congluzie te place sau ba. Daca nu esti pregatita nu o face.Parerea mea este ca nu ar trebui sa incepi de pe acum relatii, mai este timp pana la 17-18.

| quiX18 a răspuns:

Cati ani ai?

| Allexumis a răspuns:

Tu i-ai spus ce simti pentru el?

Incerci sa fugi de ceea ce creste in interiorul tau, sau ii comunici cine esti, ce vrei, cum te face sa te simti? Ii vorbesti despre iubire?

Fii sincera cu tine, cu El!

Te astepti sa iti citeasca gandurile?

Astepti sa faca el primul pas?

S-ar putea sa astepti mult si bine!

Gandeste-te!

Cand esti furioasa ce faci? Cum te exprimi?

Cand esti fericita, tipi, razi, lasi sa se vada?