| Ramonaaaa a întrebat:

Bună!
Sunt o mare fană a filmelor/serialelor de dragoste. Drept urmare, am vizionat cu plăcere filmul "Breaking Dawn", serialul "The Vampire Diaries" şi altele de acest gen nu neapărat cu vampiri dar cele care au o poveste de dragoste interesantă şi nu un clişeu.
Întrebarea mea este simplă : Oare în zilele noastre mai există iubire adevărată? Mai există oameni care să iubească o persoană atât de mult încat să vrea să îşi dea viaţa pentru ea? Să pună totul în joc pentru ea?
Aici nu mă refer doar la băieţi ci vorbesc la modul general pentru că din câte observ acum nimeni nu mai pune suflet în relaţii...
Am observat că puştii de 12, 13, 14, 15 ani îşi pun la status pe mess sau(mai nou!)pe facebook "Te iubesc".
In zilele noastre(exact asa cum mi-a zis o prietenă),"Te iubesc" se spune ca şi "Bună ziua!". Nu mai înseamnă nimic.
Clar şi toate filmele/serialele de dragoste m-au influenţat, ca să zic aşa, să pun această întrebare şi totuşi sunt în căutare de răspunsuri.
Mulţumesc!

Răspuns Câştigător
| Fishhh a răspuns:

In ziua de azi totu' se bazeaza pe falsitate.Pe langa asta prostia si incultura e in floare... asa ca nu te astepta la multe din partea oamenilor.
Anyways, raspunsul meu la intrebare e "da"

1 răspuns:
| Myyca a răspuns:

Pff... nu cred dar ar fi super... totusi e un film.