| Lavi_3614 a întrebat:

Sunt pe la verisoara mea si avem si noi o intrebare:daca nu mai ai uter exista posibilitatea sa mai faci copii? daca da cum? fara raspunsuri cretine

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca o femeie isi pierde uterul in urma unei interventii chirurgicale (histerectomie), nu va mai putea ramane insarcinata si nici da nastere copiilor. Copilul sta, pe toata perioada sarcinii, in uter.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O femeie nu are cum sa ramana fara uter poate sa aiba o problema care o impiedica sa faca copii dar solutii sunt daca iesi din Romania sansele de a face un copil in cazul in care ai probleme uterine sunt mai multe decat in Romania

Abh
| Abh a răspuns:

Nu exista nici o sansa sa mai procreezi fara uter, uterul este locul unde creste fatul, este "casa" lui.

| Lora a răspuns:

Nu ai cum sa mai faci copii pentru ca il pierzi.Atunci cand copilul incepe sa creasca in burtica toata greutatea se apasa jos spre uter, neavand asa ceva nu exista sansa sa duci o sarcina la sfarsit

| jolie a răspuns:

Nu ai cum sa nu mai ai uter hellooo poate vreun ovar ceva dar uter?

| lavynika a răspuns:

Nu se poate, pentru ca uterul este locul unde se dezvolta copilul.

| BOGDAN a răspuns:

Draga mea... gandeste inainte sa pui o asemenea intrebare,,,,