| George0508 a întrebat:

Buna, sunt virgin, 16 ani, am o iubita, iar eu și ea suntem pregătiți sa ne începem viata sexuală, dar eu am o problema care ma omoara, când sunt acasa,scoala, afara cu prietenii etc. Am erecție sunt,, horny’’ daca pot zice așa, dar când sunt cu ea și e momentul, nu am erecție efectiv, nu am chef, ma puteți ajuta cu niște sfaturi sau ar trebui sa iau ceva medicamente care sa ma ajute?

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu lua medicamente pentru ca nu stii cum va reactiona organismul tau la ele.
Trebuie doar sa-ti stapanesti emotiile, asta e tot.
Stiu ca una e sa ti-o spun si alta sa si reusesti sa n-ai emotii, mai ales ca pe fata asta tu o iubesti!
Ar fi bine sa stai de vorba cu ea si efectiv sa amanati momentul pana la o data incerta pentru ca deocamdata nu prea sunteti pregatiti.
Iar acea data incerta va fi, de fapt, pana cand langa ea vei simti ca functionezi 100%!
Si daca nu stiai, tu ca baiat nu risti nimic, dar ea ca fata incepandu-si viata sexuala inainte de 17 ani si jumatate, are mari sanse sa ajunga la cancer de col uterin si HPV.Si nu cred ca vrei asta!
Nu e neaparata nevoie sa-i spui ce ti se intampla, problema ta e strict emotionala, dar si ea si tu sunteti complet lipsiti de experienta si posibil sa ramaneti cu un mare gust amar pe urma.
Singurul meu sfat este sa mai aveti rabdare.Sunteti impreuna, sunteti bine, nu vad de ce v-ati grabi, timpul nu se termina!

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar masturbarea excesiva este de vina!
Medicamentele de potenta nu sunt recomandate copiilor!
Elimina masturbarea excesiva, fa-o odata pe saptamana sau mai rar si intr-un an sau doi, iti revii, putand sa incepi a avea si sex normal cu o fata.

| George0508 explică (pentru Violleta2022):

Eu zic ca in 10 ani imi revin, poate și mor pana atunci.

| Goete a răspuns:

Doar ti-e frica de faptul ca nu vei fi destul de bun, de asta n-ai erectie.

Ia un prieten cu tine, daca tu nu functionezi maxar sa faca el ceva, sa nu ramana fata doar cu dorinta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai nevoie de medicamente la vârsta ta! Trebuie doar sa te relaxezi, fiind prima oara. Ai emoții și de aceea. Încercați un preludiu înainte și vezi dacă iti merge jucăria!

| Aditu94 a răspuns:

Problema e ca trebuie sa te controlezi..probabil cand va apucati de treaba esti stresat pe tema asta, ai emotii si iti e frica sa nu o dai in bara, incearca sa te relaxezi, sa vorbesti cu prietena, sa discuti si sa te provoace, sa iti dea un impus..si ar fi bine sa iti stea gandul la prostii in acel moment, te ajuta enorm, dar nu iti recomand pastile, nu iti vvor oferii un efect de durata..de ex. MARATON/VIAGRA e o porcarie, e adevarat ca ti se scoala mai repede, dar nu te tine cum scrie in specificatii, ca reduce o potentiala ejaculare, ca te tine mai mult fara sa iti dai drumul s-au ca o ai tare.s-au ca iti intarzie ejacuarea.e o vrajeala ieftina, doar dai banii pe prostii si te strici..chimicale..ce cred ca te-ar ajuta cel mai bine ar fi un preludiu bine definit..sarutari,mangaieli si asa mai departe. Succes.

| BabaOarba a răspuns:

Esti mult prea stresat.

Medicamentele se folosesc doar cand este vorba de o problema fizica. Dar daca ai erectii, inseamna ca nu ai nicio problema fizica, altfel nu aveai deloc.

La varsta asta este normal sa ai emotii, sa ai intrebari despre cum te vei descurca. Sfatul ar fi sa nu o faci daca simti ca nu vrei in acel moment. Daca va iesi prost, iti va creste stresul pe aceasta tema.

| George0508 explică (pentru BabaOarba):

Am pățit o data chestia asta și de atunci imi este frica sa mai încerc pentru a nu pati din nou.

| BabaOarba a răspuns (pentru George0508):

O sa-ti dau un raspuns care n-o sa-ti placa. S-ar putea sa iti iasa mai bine cu o persoana mai experimentata, care va sti si ce sa faca, si va intelege si ca esti la inceput. Poate doar asa vei reusi sa te relaxezi. Odata ce ai trecut peste pragul asta, putin probabil sa mai ai probleme.

Si poate ca ar trebui sa lucrezi si cu increderea in tine, s-o mai cresti un pic.

| George0508 explică (pentru BabaOarba):

Cel mai probabil, dar na, pot sa zic ca o plac ff mult pe fata cu care sunt și nu vreau sa încerc cu cineva mai experimentat, de aceea am zis ca poate daca iau cv care sa mi facă o pofta mai mare de sex o sa reușesc.

| BabaOarba a răspuns (pentru George0508):

Nici nu cred ca astfel de medicamente sunt testate pe minori, sincer. In mod sigur nu sunt recomandate.