| anonim_2779 a întrebat:

sunt virgina sh as vrea sa imi incep viata sexuala... dar imi este frica tare
va rog ajutati-ma

5 răspunsuri:
| nely19 a răspuns:

Nu are de ce sa-ti fie frica. e ceva normal nu? Pana la urma nu esti prima si ultima fata care isi incepe viata sexuala, nu`ti fie teama succesbig grinhee hee

| lindsay a răspuns:

Numai tu te poti ajuta in cazul acesta. Dar, inainte de toate.gandeste-te bine daca este ceea ce vrei si daca esti pregatita atat fizic cat si emotional. Daca ai pe cineva cu care vezi un viitor fa-o, de asemenea daca esti cu cineva si esti constienta de riscurile pe care le implica o viata sexuala activa. In ce sens.trebuie sa te gandesti daca el te va lasa dupa primele dati...esti in stare sa treci peste? daca se intampla ceva si Doamne fereste ramai insarcinata are cine sa te ajute sa iti rezolvi situatia? sunt anumiti termeni pe care trebuie sa-i iei in considerare inainte de toate. In rest, depinde doar de tine. Daca tu simti ca esti pregatita si daca vrei cu adevarat, iti urez mult succes si sper sa iasa totul ok. Ti-am spus toate acestea intrucat nu cu mult timp in urma si eu am fost virgina. Mi-am asumat un risc si acum nu il regret, insa nu o data am crezut ca am facut o mare greseala. Te pup, ai grija de tine!:*

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Lidocain Spray happy

| SunnyMidnight a răspuns:

Intai de toate trebuie sa ai anumite cunostinte despre ce priveste SEXUL.Educatia sexuala este foarte importanta privind acest pas pe care ti-l doresi sa il faci.
Daca iti incepi viata sexuala trebuie sa ai langa tine o persoana care te iubeste si isi asuma si el aceleasi riscuri.
Bafta in ceea ce o sa faci, sa ai incredere in tine si in persoana de langa tine.Foloseste Prezervativul!

| craniul a răspuns:

Cati ani ai ?