| BlondeSourcherry a întrebat:

Te rog citeste pana la capat.
Ma puteti ajuta? De revelion am stat cu un baiat cu care vorbesc de mai mult timp. Mi-a spus ca e destul de timid, doar ca nu mi s-a parut i-am vorbit destul de urat la inceput si rece m-a intrebat daca vreau sa ne cuplam si i-am spus ca vreau sa ma conving ca vrea si el asta cu adevarat ce-i drept s-a purtat foarte frumos cu mine. L-am intrebat daca asa vom fi si maine sau e doar pentru o noapte si mi-a raspuns ca vrea sa fim impreuna. Am vorbit dupa revelion mult cu el, mi-a povestit despre vechi relatii, m-a convins ca nu se mai impaca cu niciuna din fete si... totusi dupa toate astea nici ieri nici azi nu mi-a dat niciun semn de viata, iar pe mess am vorbit cat de cat prieteneste din cand in cand cate un pupic din partea lui un compliment etc. Ce imi sugerati sa fac? Chiar as vrea sa fiu cu baiatul astasad.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intai cere-ti scuze ca te-ai purtat urat si nepoliticos. Si de-acolo, vedeti voi.

| Hmmmm a răspuns:

Pai este foarte simplu.
el ti-a demonstrat ca vrea sa fiti impreuna si a facut totul.acum e randul tau.
pana acum el a fost cel care te-a cautat, acum ar fi randul tau sa il cauti pe el.de ce nu iei telefonul sa il suni? asa isi va da seama ca iti pasa de el. poate de asta nici nu te-a mai cautat el, sa vada daca iti pasa de el

| sssoriii a răspuns:

Bună. Dacă tu vrei să fii cu băiatul ăsta... încearcă! ce poți să pierzi? vezi cum se comportă cu tine când ești cu el și tu singură te vei convinge dacă merită sau nu.Referitor la chestia "nici ieri nici azi nu mi-a dat niciun semn de viata", poate s-a săturat și el să stea după fundul tău(scuză-mi expresia). Grăbește-te până nu se răzgândește.Mult norocbig grin!

| 1micdamare a răspuns:

Te-a avut ca femeie? daca da, nu te mai gandi ca o sa fi cu el, poate doar atunci cand iar va fi singur, si va apela la tine, stiind ca nu o sa il refuzi!
daca vrei sa fi cu el, intreaba-ti inima si urmeaza-i raspunsul.sigur va fi cel corect!

| Papusik_4304 a răspuns:

Aratai ca tu ai ceva ce nu au altele incearca sa afly mai multe de el despre el. cunoaste'l mai bine inainte ed a lua niste decizi cum ar fi daca esti cu el sau nu.winking fundita>?

| DandYgiRL18 a răspuns:

O ce dragut scumpo.am trecut prin din astea... dar ai putea mai intai sa fi cu el daca iti place ff bine daca nu...incerci sa-l faci sa nu te mai placa si nu va fi ranit va fi happy ca a scapat de o povara.

| rbby a răspuns:

Pai intreaba-l de ce nu prea vb cu tine si zi ca vrei o relatie serioasa. daca nu vrea desparte-te de el

| Denisa85 a răspuns:

Buna!
Pai daca intr-adevar si el te iubeste trebuie sa vorbeasca cu tine, sa te caute, sa discutati.
Nu sa il cauti numai tu, daca asa vei face te va crede moarta dupa el si apoi se va juca cu tine cum va vrea el.
Asa ca lasa-l macar o zi sa te caute, daca vezi ca nu da niciun semn de viata incearca sa ii mai acorzi o sansa, iar daca vezi ca nu merge ADIO. Nu merita sa te rogi de el sa fiti impreuna, iti zic din proprie experienta: DACA TE IUBESTE, TE VA CAUTA MAI MULT CA SIGUR.
kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai fata iti dau idee is baiat si daca vrea sa fie cu tine o mai face pe respingatoru si apoi te trezesti pupata pe real da-i sanse si vezi daca nu e rusine cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la el si intreaba-l daca e serios cu tine si daca vrea sa fie cu tine daca nu iii dai verde mai sunt multi baieti pe lumea asta intreaga

| Summer_8139 a răspuns:

Cand e vorba de sentimentele lor baietii nu prea fac fata big grin.
Cand mai vb cu el spune-i ce simti si vedeti ce iesewinkingtongue

| LadyGabriela_4171 a răspuns:

Uite...si eu sunt cu un baiat care ma adora, acus implinim 5 luni si uneori poate fi cam rusinos si cam rece. dar apoi isi revine.Trebuie sa ai rabdare cu el, sa mai lasi sa treaca cateva zile sau chiar o saptamana, iar daca nu te cauta el deloc, inseamna ca a fost doar ceva de moment.Eu cred ca. daca nu se mai intelege cu nici o fata, e posibil sa se fi folosit de tine pentru companie sau pentru a-si demonstra ca mai exista fete in lumea asta care ar mai putea fi cu el. Dar in saptamana asta tu nu il suna, nu incepe tu convorbirile pe mess, lasa-l sa te doreasca mai mult, daca intr-adevar tine la tine.