| teutza_2626 a întrebat:

Acum vreo luna un baiat i-a spus altuia ca ma place si chiar asa a fost. Dar dupa o saptamana abia ma baga in seama. Ce ar trebui sa fac? Cum sa vorbesc cu el? El e in zodia balanta.Eu sunt taur.Ma gandesc ca nu-i mai place de mine si nu vrea sa spuna. Intre timp eu vorbesc mai mult cu colegii mei de banca si pe el il cam ignor fara sa vreau.Am descoperit ca a fost si geleos si ca ar avea o prietena. Dar lucrul cu prietena nu il cred il cunosc foarte bine.Eu vreau sa vorbesc cu el dar imi este cam rusine. Cum pot sa-l atrag? Ce sa-i spun? Ce sa fac? primul funda ceilalti vot.Va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| Rux_4388 a răspuns:

Pai poti sa intri in vorba cu el facand ceva cu colegii tai in clasa incluzandu-l si pe el... poate asa o sa te bage in seama...

| stefix a răspuns:

Daca a spus ca te place inseamna ca chiar asa si e, nu trebuie sa te descurajezi crezand ca nu il mai interesezi pentru ca nu le trece asa repede laughing. Oricum incearca sa vorbesti cu el. Nu trebuie sa iti fie rusine sau sa fii timida pentru ca asata nu de ajuta deloc crede-ma stiu din proprie experienta. Cel mai bine vorbesti cu el intre 4 ochi ori prin biletelehee hee si ii spui ca ai auzit ca te place daca e adevarat si daca da ii spui si u ce simti pentru elwinking succesc cu el!

| Adelinnaa a răspuns:

Pai poate ca te place dar pentru ca nu stie cum sa-ti spuna te evita

incearca sa faci tu primul pas nu pierzi nimic.si oricum daca ar

avea prietena nu inseamna ca neaparat o place pe ea.:d funda?