| Dontforgettosmile a întrebat:

am 14 ani si imi place de un baiat din clasa mea si nu stiu sigur daca si el simte la fel, ci doar mi-a dat niste semne. Imi puteti spune daca semnifica ceva? Deci: (in clasa) cand trecem unul pe langa altul, isi apleaca privirea si ii place sa se "frece" de hainele mele, cand stie ca urmeaza sa plec undeva, se indinde cumva sa ocupe culoarul si trebuie sa-l ating ca sa-l dau la o parte, cand ii strig numele unui prieten de al lui, devine putin posomorat si atent, fix cand sunt eu prin preajma isi gaseste 3 fete cu care sa "flirteze", ma apara si in fata profesorilor, cand nu are ceva (pix, foaie, etc.) eu sunt mereu ultima dintre prietene careia ii cere si daca imi cere, face o fata de catelus plouat, cand stateam in banca cu el obisnuia sa-si barfeasca cei mai buni prieteni, iar cand suntem noi doi de fata cu niste prieteni de-ai lui atunci incepe sa-si bata joc de ei facandu-ma sa rad, cateodata vorbeste tampenii sa se bage in seama, imi tot spune ca sunt desteapta desi nu sunt mai ca el (are zece pe linie dar nu e genul tocilar, e cool) iar cand a fost ziua mea s-a aratat atat de "dezghetat" mi-a zis la multi ani, m-a tras de urechi, m-a intrebat cand iau buletinul si ca vrea sa-l vada.
Deci astea au fost cele pe care le tin minte. Va rog spuneti sincer, daca ma place. Va rog fara raspunsuri in batjocura. FUNDA!

7 răspunsuri:
| OchiiCaprui a răspuns:

Wow te pleceee!
Daca vrei sa fiti impreuna intreaba-l!
Poate e mai timid si i e frica sa nu-l refuzi.Intreabal!

| Seepty a răspuns:

Tot ce e posibil sa te placa daca da semne asa de mari. Vorbeste si tu mai mult cu el, invita-l la un suc daca el nu o face, si la plimbari cu bicicleta, role. Si dupa cateva zile/saptamani il intrebi daca vrea sa fiti impreuna si ca va potriviti.

| PrincessMaria a răspuns:

Eu cred ca te place, ai putea sa ii dai de inteles ca si tu il placi, dar sa nu fii prea insistenta! Daca nu risti nu castigi. Mult noroc :*

| DarkMarx123 a răspuns:

Cred ca te place foarte mult.Asta am inteles din gesturile lui, dar poate ii e frica sa o spuna pe fata, Daca te face sa razi si alte treburi ia-l de manuta trage-l intr-un colt si intreaba-l, dar sa i zici ca iti place de el

greece12
| greece12 a răspuns:

Sigur ca te place, esti centrul atentiilor lui.
Zambeste-i si tu, mai glumeste cu el uneori, sa-l incurajezi si curand isi va gasi curajul necesar sa iti dezvaluie acest secret.
Deocamdata se teme c-o sa-l refuzi si nu indrazneste mai mult.

| Pisicutza1418 a răspuns:

Probabil ca te place sau nu stie inca sigur ce simte. Cred ca ar trebui sa-i dai de inteles ca si tie iti place sa petreci timpul cu el etc... Sa faci tu primul pas, dar indirect. Si vei vedea cum reactioneaza, dar ai grija! Sa nu fie genul care sa fi pus vre un pariu cu cineva sau etc ca va fi cu tine.

| foreveryou a răspuns:

Ce dragut, isi bate joc de prietenii sai de fata cu tine fiindca vrea sa te impresioaneze, sa te faca sa zambesti happy, cred c-ar fi cazul sa-i spui ca-l placi, e reciproc :3.