| Dontforgettosmile a întrebat:

Deci, am 14 ani si imi place de un baiat de la mine din clasa. Dar nu stiu daca si el ma place! Adica am observat niste semne, care nu stiu daca inseamna ceva.
1. Cand suntem la ora, ii "simt" privirea atintita la mine, apoi ma uit si eu la el, ochii nostri se intersecteaza o secunda, apoi el se intoarce speriat parca nu s-ar fi intamplat nimic. 2. Si cu celelalte fete vorbeste deschis, fara probleme, dar cu mine si cu anturajul meu nu prea vorbeste. Iar cand mai vorbeste cu mine, se uita adanc in ochii mei si zambeste, ba vrea sa para serios si dupa ce vorbeste cu mine parca o ia razna... 3. Cand stateam in aceeasi banca cu el, avea obiceiul sa-si barfeasca cei mai buni prieteni (baieti) si imi spunea ce face "x", ce prost e "x", etc. 4. Cand nu stie ceva mai greu (la scoala) imi cere mie ajutorul si imi spune ce desteapta sunt, chiar daca si el este. 5. Cand e cu prietenii lui pe-afara, face cumva sa fie mai in centrul atentiei.
Deci ce parere aveti, oare ma place?

2 răspunsuri:
| Johndoe2023 a răspuns:

Da. te place dar e mai timid saracul

| Tudor_Catalin_1995 a răspuns:

Buna. Dupa semnalmentele spuse de tine s-ar putea sa te placa! Dar trebuie sa vorbesti si tu cu el despre aceasta problema! Nimic de pierdut incearca sa faci si tu primul pas. Incercati sa petreceti un timp de vreme impreunawinking. Faceti o plimbare in parc, iesiti la o pizza ceva de genul. Daca este mai rusinos trebuie sa isi dea drumul, daca il vezi mai rusinos incearca sa deschizi tu prima subiectul despre voi doi si pana la urma spune-i ce simti si ca il placi. Sper ca te ajuta-i cu cv cu acest raspuns. Funda? happy