| anonimul a întrebat:

Buna tpu.am 15 ani.acum cateva zile am vb cu o fata foarte speciala pentru mine, suntem prieteni de foarte multi ani si tin la ea foarte mult:
eu:iesi maine afara nu?
ea:pf.nu pot.ma duc in oras cu un baiat
eu:a ok.
ea:apropo..stii unde e "locatia cutare"..ca eu nu stiusad.
eu:da.e destul de aproape.o iei pe acolo tra la la(i-am dat indicatii)
ea:hai nu vii cu mine te roogg.
eu: ok.
ieri am fost acolo, am conduso si ne-am asezat pe o banca.i-am spus"hai ca eu imi iau un suc si plec, ca sa nu zica ala ca suntem impreuna" si ea"ee lasa..mai stai"
si dupa vreo 15 min ma plictisisem pentru ca era liniste..nu vorbeam unul cu altul si i-am spus"ar trebui sal suni ca o trecut ceva vreme"
si apoi ea mi-a spus:" uite. vreau sa-ti spun ceva important.baiatul ala a ajuns deja.esti tu!
eu am ramas blocat si dupa 2-3 secunde ea m-a sarutat si eu nu am stiut ce sa fac decat sa continui.
prietena ei, care a stat ascunsa in timpu asta, a aparut dintr-o data. exact la timp sa ne vada.si era putin ciudat, adica n-am mai vorbit despre asta de fata cu ea.ea radea si ne tachina etc.am stat cu ea, neam mai plimbat etc.seara cand am ajuns acasa prietena ei a intrat pe mess si ma tot intrebat:
ea:vai amorezilor.ce bine va sta impreuna:X..in sfarsit v-ati miscat si voi..is fericita pentru voi etc.
eu pana la urma i-am spus ca nu vreau sa fiu impreuna cu ea dar nu stiam ce cum sa reactionez atunci asa ca n-am oprito.
ea i-a spus ei si apoi cand ea a intrat pe mess mi-a spus:"sa nu mai vorbesti niciodata cu mn..thoamne..cum ai putut sa faci asta?
si n-am mai vorbit cu ea de ieri pana azi.
adevarul este ca eu tin foarte mult la ea si as vrea sa fim impreuna insa cred ca suntem amandoi prea mici acum ca sa avem o "RELATIE" pentru ca stiu ca o sa ne certam de la niste prostii si o sa ne despartim aiurea.si nu o sa ramanem nici prieteni.pt ca suntem copii inca.si voiam sa fim amandoi maturi.sad. asta pentru ca eu am mai tinut la o fata mai de mult si situatia a fost cam aceeasi si asa sa intamplat.neam certat de la o tampenie si apoi neam tot racit si am ajuns sa nu mai vorbim.si nu voiam sa se intample asta si cu easad
ce as putea sa fac acum? nu cred ca pot sa-i spun"vreau sa fiu cu tine dar nu acum"...

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Acum ai sansa sa fi cu ea, mai tarziu poate nu va mai vrea ea sa fie cu tine, vorbeste cu ea oricum, poate ramaneti buni prieteni pana la urma

| princess87 a răspuns:

Daca ai patit-o mai demult, nu inseamna k ai s-o patesti din nou.mi se pare aiurea, adica fata te place, tu o placi, dar ti-e frica

| NoLoveLostNoLoveFound a răspuns:

Bai fraiere asculta de mine, esti binecuvantat. Tu crezi ca sunt multi martalogi de 15 ani la care li se poate intampla una ca asta? 1 din 1000. Sa ii sarute fata de care le place Nu te mai preface ca esti matur du-te si spune-i ca iti pare rau si ca regreti foarte mult ca ai vorbit tampeni apoi sarut-o ca sa arati ca iti place de ea, ce crezi ca o sa refuze sa o saruti? nici vorba o sa o inebunesti, si daca o sa aveti o relatie sa nu incepi sa devi gelos sau sa o suni de 10 ori pe zi ca o sa o pierzi crede-ma am facut treaba asta si acum regret amarnic, asculta de mine prietene nu sunteti prea mici sa aveti o relatie, daca tu crezi asta ea o sa stea cu unu de 23 de ani si sa vezi atunci ce matur e ala daca tu te crezi matur.
Prietene fa cea ce trebuie si nu mai face pe fetita speriata ca esti baiat nu gaina speriata.

| cosmin231 a răspuns:

Eu in locul tau mas urca pe pereti adica "Serios" sa te sarute o fata adica sa vrea ea sa te sarute nu se intampla la multi baieti dar se pare ca esti noroc! aasa ca du-te la ea si spune-i ca o iubesti si tu!