| anonim_4396 a întrebat:

Timp de doua luni am vorbit in fiecare zi cu un baiat pe fb, prin mesaje. El tot timpul mi-a spus sa iesim afara dar eu nu voiam/ nu puteam. Intr-un final am iesit, si de atunci am ramas impreuna. Intr-un timp atat de scurt ne-am simtit amandoi bine, am vorbit atatea chestii interesante, am ras, acum cateva zile am fost la el acasa si am ramas pentru 7 ore acolo. I-am zis inainte sa merg ca nu voi face nimic pentru ca sunt virgina. Amandoi avem 18 ani. Am inceput cu mangaieri si excitari si el a incercat sa facem mai mult dar i-am spus ca nu. Simt ca il iubesc, tin la el, ii pasa de mine si l-am inteles ca e baiat si ca nu a putut sa se abtina in momentul acela. Cert este ca si eu simt nevoia sa o fac si nu m-am gandit niciodata ca as fi ajuns in situatia asta (avem 19 zile impreuna) si eu defiecare data cedam greu, eram greu de cucerit, dar el mi s-a parut mai special. Simt nevoia sa fac dar mi se pare ca avem putin timp impreuna si lui i-as da o mare satisfactie sa fie primul, mi-e frica ca s-ar si afla pentru ca s-ar lauda desii este un baiat cuminte.

Mi-ar prinde bine niste sfaturi. ofer funda happy

Răspuns Câştigător
| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Daca nu te simti pregatita, mai asteapta. Nu aveti nici macar o luna impreuna. Era normal sa incerce ceva din moment ce te-ai dus la el acasa. Invitatia in sine a avut un subinteles. Simti nevoia sa faci asta si e perfect normal sa-ti alerge hormonii prin vene dar asa cum pana acum ai reusit sa spui NU cred ca ar trebui sa mai astepti si de data asta. Ar trebui sa il cunosti mai bine pentru a nu te trezi ca te paraseste dupa ce isi atinge scopul. Chiar daca tu ai impresia ca este un baiat cuminte. Asta e parerea mea.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
NU te grăbi, mai lasă timpul să treacă, nu-l cunoști atât de bine să faci acest pas!
Gândește la rece, nu te arunca cu sentimentele înainte, o faci și apoi rămâi cu regretul.
Ai grijă de tine și nu te mai duce la el doar voi doi!
Pa, pa.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Prietena mea a fost pusă într-o situaţie similară ţie.
La început păreau îndrăgostiţi până peste cap. Părea să-i fie cel mai bun prieten, un om care niciodată nu o va dezamăgi. După un timp ea a acceptat sa întreţină relaţii sexuale cu el. Cu timpul relaţia lor începuse să scârţie.
S-au despărţit, iar a doua zi prietenul ei a început să se laude în faţa tuturor prietenilor că el fusese primul bărbat din viaţa ei. Ruşinată de cei din jur ea a devenit o persoană foarte retrasă pierzându-şi toţi prietenii din cauza lui.

Concluzie: Nici după ce mănânci 16 kg de sare tot nu apuci să cunoşti un om.

Numa' bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atunci,mai asteapta, nu te grabi. Nu-i oferi totul pe tava, cel putin pana vei avea incredere mare, mare in el.Pe urma, nu te vei gandi 'mi-e frica sa nu spuna cuiva'. Vei fi linistita, stiind ca aveti o relatie frumoasa, solida si ca, acest pas este unul foarte important, pentru amandoi.
Nu ma pot pronunta. Nu pot spune daca e sau nu devreme. Tu trebuie sa stii asta. Cand simti ca esti pregatita si ca el merita intr-adevar sa i te daruiesti, fa-o!

O duminica frumoasa!

| vladutzaM a răspuns:

Cred ca af fi foarte bine daca ai ma astepta un timp oarecare, ai nevoie sa il cunosti mai bine. Aparentele inseala.