| crystynyca960 a întrebat:

am 16 ani si iubitul meu are 22 de ani acum o saptamana ne-am despartit de fapt eu am iesit din viata lui fara sa ai spun nimic pentru ca el a fost de vina: se comporta cu mine de parca nu ai pasa, ai spuneam ca il iubesc iar el incepea sa ridice tonul la mine, imi spunea ca tin degeaba la el. Simteam ca nu mai tine la mine ne-am mai certat de multe ori dar acum cred ca l-am pierdut definitiv dar nu inteleg un lucru daca ne-am despartit de ce tot timpul merge in locurile unde merg eu de ce cand trece pe langa mine se uita insistent la mine de ce este aproape mereu suparat si de ce nu mai este ca inainte. As vrea sa ma impac cu el dar nu stiu cum as putea sa procedez va rog sa ma ajutati? Am fost 8 luni cu el, si a rost primul barbat din viata mea.

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca tu te-ai despartit de el si tot tu il vei cauta ca sa va impacati,vei redeveni aceeasi jucarie ca si pana acum,in mainile lui.
Pana acum a facut ce-a vrut cu tine,a fost primul barbat din viata ta si a ajuns sa ridice tonul la tine si sa-ti spuna ca tii la el degeaba!
Esti victima lui si nu intelegi asta!
Diferenta de varsta dintre voi te face sa nu-l poti intelege,dar ma asteptam ca macar din faptele lui evidente sa intelegi ca nu contezi prea mult pentru el,a obtinut,de fapt,tot ce a dorit.
Daca in momentul de fata regreta cumva,lasa-l pe el sa te caute si sa-ti vorbeasca,nu insista tu din nou!
Poate ai in tine putina mandrie,te-ai oferit,te-a luat,te-ai pus la dispozitia lui si a facut ce-a vrut cu tine.
Acum, e timpul sa te trezesti, destul rau ti-a facut, sa-l indrepte singur, tu nu mai ai ce oferi.

| Zenithf a răspuns:

Primul barbat din viata ta? :-o
Socant, asta ii poveste buna de spus la tribunal. Tipul asta stie ce-l poate paste daca se culca cu o minora? Si poate ai avut sub 15 ani cand s-a culcat cu tine prima data?
Trecand peste acest fapt si peste faptul ca tu ai fi putut suferi (se poate sa suferi si mai tarziu) anumite consecinte, am sa-ti dau un sfat:
Tu esti inca o copila, si un barbat de 22 de ani are nevoie de ceva mai mult decat ii poti oferi. Mai bine incearca sa lasi in spate toata povestea.

| mona a răspuns:

Cere-ti scuze si propune-i sa va impacati, poate de aceea face pe suparatul

| Shammal a răspuns:

Daca ai ales sa iesi din realtia cu el, de ce te mai gandesti la asta, e problema lui ce si cum simte, tu concentreaza-ti atentia pe ce vrei tu in continuare

| stark47 a răspuns:

La 22 gandesti diferit fata de 16! incearca sa vorbesti cu el despre ceea ce se intampla, el e singurul cu raspunsuri! daca inca mai este in campul tau vizual, inseamna ca inca mai tine la tine. vorbeste despre asta, cu calm si fara ocolisuri!+faptul ca te ai despartit de el fara sa i spui nimic e o greseala! trebuia sa i spui motivul, poate atunci ar fi facut ceva pentru a inlatura problema

Răspuns utilizator avertizat
| GabytzGabytzu a răspuns:

Inca mai tine la tine.Este mereu suparat pentru ca simte ca a iesit cineva din viata lui adica tu! Ca sa te impaci cu el dai un SMS MMS un BUZZ pe mess orice poate ajuta.

| rebeca22 a răspuns:

Ai gresit ca ai iesit din viata lui fara sa porti o discutie cu el.E posibil ca acum cand te-a pierdut a realizat ca tine la tine. Poate de asta e suparat.Cand il vezi incearca sa vorbesti cu el, spune-i ca ti-e dor de el si vezi cum reactioneaza. Orice om greseste.