| MaraMara12 a întrebat:

Voi cum ati proceda in acest caz?
Am cunoscut un baiat acum 6 luni care to umbla dupa mine sa fim imbreuna si era foarte insistent si sa ne vedem si sa ne cunoastem si tot asa.
Ne-am intalnit ne-am cunoscut am fost impreuna eu nu prea simteam nimic pentru el atunci si el imi spunea ca ma iubeste si asa... si odata ne-am despartit din cauza unei fete apoi incaa de doua ori ne-am certat si eu l-am tot iertat fiind ca am inceput sa tin la el apoi a iesit cu alta fata in timp ce era impreuna cu mine si din nou l-0am iertat si acum ne-am despartit si banuiesc ca va fi definitiv. Chiar tin la el de aceea l-a iertat de asa multe ori. Si acum imi dau seama ca nu trebuie sa il iert de la inceput.
Si inainte ca eram despartiti tot imi dadea mesaj in fiecare diminiata si ne intelegeam bine.
Acum nu mai imi da si eu nu am de gand sa ii dau mesaj sau sa il sun.
Dar mereu ma simt mai bine cand vorbesc cu el.
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Intrebare: De ce sa-ti irosesti timpul, dpdv relational, cu o persoana care oscileaza intre tine si alte cateva? Nu ti-a devenit deja clar? Sunt cretine reesaparile astea de relatie, la nivel adolescentin.Nu e suficient ca tu sa tii la el, daca el o balaneste aiurea cu altele si cuvinte frumoase.Ca sfat pe viitor,mereu pune la indoiala,cuvintele frumoase si dulci spuse intr-o relatie dupa o cearta sau orice alt tip de tensiune,normal ca cineva se gudura pe langa tine, dupa ce ti-a inselat increderea, ca, veche vorba, omul e curva.De prima data,tu trebuia sa pui piciorul in prag: "Nu,frate,nu ne mai vedem,indiferent a cata roata sunt la car,important e ca ai si alte roti,deci n-ai ce cauta langa mine". Asta cu tinutul e tot prosteala adolescentina,tii la el si doar atat. Poti tine si la un caine,doar ca, in cazul relatiilor de genul, tumultoase, e o liga diferita, tii putin mai mult.Lasa-te de el si cauta-ti ceva stabil.

8 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Buna! Ai observat tarziu adevarul. Uite iti spun pe scurt:
Daca o persoana te inseala, nu te iubeste. Daca ti-a spus ca te iubeste, a fost doar sa te cucereasca, si sa-si bata joc de tine. Iubirea se arata prin fapte, nu prin vorbe.Cum poti sa iubesti o persoana si sa o inseli? Iti spun eu: NU se poate! Te-a mintit.Indura adevarul, nu merita! Poate alti baieti te iubesc cu adevarat din umbrahappy Ai grija de inima ta, sa nu sufere.Fi tare, nu era baiatul de tine! Fidelitatea este foarte importanta intr-o relatie, daca nu este fidelitate atunci nici iubire nu mai e. Daca nu e iubire = no relation.

| mona a răspuns:

Daca tu te multumesti cu faptul ca umbla si cu altele atunci suna l dar eu sa fiu in locul tau i as da papucii.

| frikk a răspuns:

Incearca sa-l uiti.succeswinking

| dreamgirl94 a răspuns:

Sa-ti dai doua palme sa ti revii.o fata trebuie sa aiba mandria ei.ai gresit ca l-ai iertat.controleaza-te incearca sa nu-l mai cauti.e singura ta sansa..altfel o sa fi mereu legat de el.e alegerea tastraight face

| D3vilAngel a răspuns:

Nu merita sa mai stai cu el eu zic sa gasesti pe altcineva

| MaraMara12 explică:

A si eu am 16 ani si el este mare cu cateva luni.

| MaraMara12 explică:

Va multumesc mult!

| anonymous83 a răspuns:

Mara, poate multe dintre voi nu accepta astfel de situatii, dar asculta de la un baiat trecut prin viata, un barbat are cel putin inca o relatie aventura cu o alta persoana decat cea oficiala sau recunoscuta public, din punctul meu de vedere ar trebui sa te multumesti numai cu atata, daca-l respingi va fi altul care va face acelasi lucru dar posibil mai ascuns in care sa nu stii