| anonim_4396 a întrebat:

am 17 ani si sunt insarcinata in 5 -6 saptamani. M-am despartit de fostul in urma cu 3 saptamani(din cauza ca ne-am certat, l-am injurat si mi-a dat o palma). Eu am banuit ca sunt insarcinata si i-am spus, iar el a zis sa fac avort. PArintii mei au aflat si il urasc de moarte(nu le-a convenit de la inceput de fostul) si in urma cu 2 saptamani l-au sunat sa il ameninte si i-au spus ca nu sunt insarcinata(ca sa nu aiba motiv sa ma mai caute). El este cu o fata acum(cand eram impreuna, i-am permis sa se intalneasca cu ea de ori pentru ca aia ii da bani si el profita) toata lumea mi-a zis ca o sa se insoare cu ea. Prietenul lui cel mai bun le-a zis parintilor mei ca m-a uitat Andrei si ca o sa se insoare(are 22 de ani). Andrei mi-a zis ca i-am facut o groaza de probleme (parintii mei i-au zis ca il denunta) si a zis ca sunt viata lui si ca atunci cand o sa implinesc 18 ani o sa fim impreuna. eu intr-un moment de furie i-am zis sa nu ma mai astepte ca nu o sa mai fiu impreuna cu un gunoi ca el. Eu nu mai vorbesc cu el, nu il mai salut, a vb foarte urat cu mine dintre ai mei. DEsi se uita dupa mine, nu ma mai sunat, nici eu nu l-am mai sunat. inca il mai iubesc Cert ii ca in 28 mai ar fi trebuit sa implinim 2 ani de cand suntem impreuna. OAre sa il anunt ca sunt insarcinata? sa ii zic ceva maine sau sa fac avort in secret? Pe de o parte nu as face avort, dar imi distrug viata daca il pastrez... un sfat va rog

Răspuns Câştigător
| xButterflyxX a răspuns:

Eu zic sa pastrezi copilul, e si el o fiinta, nu are nici o vina, nu trebuie sa-l omori pe el. Pastreaza-l, parintii te vor ajuta sa-l cresti, iar cand iti vei gasi persoana potrivita, care sa te iubeasca cu adevarat, il va accepta si pe copilul tau, chiar daca nu este al lui.happy

34 răspunsuri:
| costel_3149 a răspuns:

Mare este gradina lui Dumnezeu